تازه‌ترین عناوین و مطالب رسانه‌های البرز

کرج - ایرنا - روزنامه های پیام آشنا، پیام سپیدار و سپهر ایرانیان که دفتر مرکزی آنها در استان البرز واقع شده و خبرگزاری‌های مهر و صدا و سیما در این استان مهمترین مطالب روز یکشنبه ۳۰ شهریور ماه خود را به موضوع‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی اختصاص دادند.

روزنامه پیام آشنا مهمترین تیتر شماره ۱۶۹۴ خود را به اظهارات سخنگوی وزارت بهداشت اختصاص داد و نوشت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پایین‌ترین میزان طی ۶ هفته اخیر.

وضعیت بهداشت مدارس البرز مطلوب است، برگزاری نشست تخصصی ادبیات داستانی به مناسبت هفته دفاع مقدس، بی‌ثباتی قیمت‌ها از سرگردانی نقدینگی‌ها آب می‌خورد و باغ موزه دفاع مقدس البرز آماده بهره‌برداری از جمله تیترهای مهم صفحه نخست این روزنامه است.

در سرمقاله روزنامه پیام آشنا هم مطلبی با عنوان «اقتصاد ایران در دوراهی» منتشر شده است.

همچنین روزنامه پیام سپیدار مهمترین تیتر شماره ۱۵۰۷ خود را به اظهارات سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اختصاص داد و نوشت: بستری ۱۷ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های البرز. 

بازیافت پسماندهای الکترونیکی و پلاستیکی قانونی شد، اراضی شهرک‌های صنعتی تهران به دست افراد سودجو تصرف شده است و عوامل ضرب و شتم یک کارگر در محمدشهر کرج اخراج شدند هم از جمله تیترهای مهم صفحه نخست این روزنامه است.

روزنامه پیام سپیدار در بخش اخبار برگزیده نیز عناوینی از جمله بخش چهارباغ ساوجبلاغ شهرستان می‌شود، ایجاد ۱۰ هزار شغل جدید در البرز با اجرای طرح توسعه کارخانه و استقرار پلیس در صورت تامین مکان در شهرک وائین شهریار منتشر کرده است.

روزنامه سپهر ایرانیان در مهمترین تیتر شماره ۸۶۳ خود نوشت: دستان آمریکا روی ماشه تفنگ خالی.

موج سوم کرونا در کشور و خطر افزایش مرگ و میرها، زندگی‌مان را باید با سبک جدید بنیانگذاری کنیم، هشدار شدیداللحن فرمانده سپاه به ترامپ و ایران رتبه نخست جهان در اکتشاف نفت و گاز نیز از جمله مهمترین عناوین صفحه نخست این روزنامه است.

خبرگزاری مهر در گفت‌وگویی با عنوان «افزایش بی‌رویه مهاجرت به مشکلات هشتگرد دامن زده است» به نقل از نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس نوشت: هشتگرد با مشکلات بسیاری از جمله نبود زیرساخت‌ها مواجه بوده و افزایش بی‌رویه مهاجرت به مشکلات آن دامن زده است.

علی حدادی با اشاره به معضلات شهر جدید هشتگرد اظهار کرد: این شهر با مشکلات بسیاری از جمله نبود زیرساخت‌ها مواجه بوده و افزایش بی‌رویه مهاجرت به مشکلات آن دامن زده است.

وی بیان کرد: مهاجرت‌های کنونی به استان البرز بیشتر به خاطر نبود شغل در دیگر استان‌ها صورت می‌گیرد که این امر در نهایت علاوه بر افزایش آمار بیکاری در استان منجر به بروز بسیاری از ناهنجاری‌ها نیز شده است.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس تصریح کرد: اینکه به صورت متوالی شاهد قطعی آب و برق در شهرستان ساوجبلاغ و شهر هشتگرد باشیم نشان از نبود زیرساخت‌های لازم دارد که در این راستا باید اقدامات عاجلی از سوی دولت صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: شهر جدید هشتگرد فاقد بیمارستان بوده و این امر به مصائب مردم افزوده است، بقیه مراکز درمانی نیز جوابگوی جمعیت کنونی نیستند.

حدادی متذکر شد: راه‌اندازی تصفیه‌خانه نیز یکی از مطالبات بر حق مردم هشتگرد است که در صورت تحقق، به رشد صنعتی و کشاورزی این شهر کمک شایان توجهی خواهد کرد.

خبرگزاری صدا و سیما در گفت‌وگویی با عنوان «برخورد با واحدهای صنفی متخلف در البرز تشدید می شود» به نقل از رییس اتاق اصناف البرز نوشت: : واحدهای صنفی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، ضمن برخورد با آنها و تذکر کتبی، پلمب نیز خواهند شد.

بهروز حصاری گفت: ستاد مبارزه با کرونا استان البرز اعلام کرد با توجه به شیوع ویروس کووید ۱۹، واحد های صنفی مکلفند  تمام پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

براین اساس چنانچه واحدهای صنفی، پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، ضمن برخورد با آنها، صنف مربوطه پلمب خواهد شد.

حصاری افزود: روزانه بیش از ۱۰۰ بازرس از اتحادیه های مختلف واحدهای صنفی بازدید و تخلفات را بررسی می کنند.

رییس اتاق اصناف البرز تاکید کرد: همه باید برای شکست زنجیره ویروس کرونا همکاری کنند و با توجه به این شرایط چنانچه ستاد مبارزه با کرونا دستور توقف و یا محدودیت فعالیت واحد صنفی را صادر کند، همه مکلف به اجرای آن هستند.

بیش از ۱۲۰ هزار واحد صنفی در استان البرز فعالیت می کنند و در ۲ ماه گذشته تاکنون بیش از ۲۹ هزار واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی تذکر دریافت کردند.

از مجموع ۱۸۱ رسانه‌ دارای مجوز که دفتر مرکزی آنها در استان البرز واقع شده، ۹۷ رسانه شامل هفت روزنامه، ۱۶ هفته‌نامه، پنج دوهفته نامه، ۲۵ ماهنامه، پنج  دوماهنامه، ۳۴ فصلنامه و چهار دوفصلنامه به صورت چاپی منتشر می‌شود.
استان البرز همچنین دارای ۶۶ پایگاه خبری الکترونیک - برخط است و سه  هفته نامه، ۶ ماهنامه، هفت فصلنامه و یک مورد ۲فصلنامه و یک مورد سالنامه الکترونیک - غیربرخط نیز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =