۳۰ نفر از اراذل و اوباش در کرمانشاه دستگیر شدند

کرمانشاه - ایرنا - فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به اهتمام پلیس برای مقابله با اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت عمومی گفت: در همین راستا و طی یک ماه اخیر ۳۰ نفر از این افراد دستگیر شده‌اند.

پایگاه خبری پلیس روز یکشنبه به نقل از سردار «علی اکبر جاویدان» در دیدار با توسلی زاده رییس کل دادگستری استان کرمانشاه اعلام کرد: مقابله با اراذل و اوباش و آنهایی که به قصد قدرت نمایی اقدام به ایجاد اخلال در نظم و امنیت عمومی می کنند موضوع مهمی است که در دستور کار پلیس قرار گرفته است.

وی ادامه داد: اراذل و اوباش جزو بدترین مجرمانی هستند که با اقدام و رفتار خود امنیت روانی شهروندان را با مخاطره روبرو می کنند تا جایی که اقدام آنها تا مدت ها در اذهان باقی می ماند و خاطره ای نازیبا به جا می گذارد.

سردار جاویدان تصریح کرد: برخورد با چنین افرادی یکی از اولویت های کار پلیس است و همکاران ما بدون هیچ گذشتی با آنها برخورد می کنند تا امنیت را برقرار کنند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به برخوردهای اخیر صورت گرفته با این افراد، گفت: شهریور امسال و تنها در شهرستان کرمانشاه ۴۵ طرح در این راستا انجام که حاصل آن دستگیری ۳۰ نفر و کشف ۱۴۲ قبضه سلاح سرد از آنها بوده است.

وی یادآوری کرد: خوشبختانه دستگاه قضایی نیز در این مدت همکاری بسیار مناسبی با پلیس داشته و احکام لازم و متناسب با جرم این افراد را به سرعت صادر کرده است.

سردار جاویدان گفت: همین همدلی و انسجام در برخورد با مخلان نظم و امنیت عمومی است که باعث شده حساب کار دستشان آمده و به این یین و نتیجه برسند که کرمانشاه جای امنی ربایشان نیست.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در پایان تصریح کرد: اراذل و اوباش بدانند پلیس و دستگاه قضایی مصمم تر از قبل قاطعانه ترین برخوردهای را با انها خواهند داشت و تا دیر نشده بهتر است دست از رفتار خود بردارند.

پرویز توسلی زاده رییس کل دادگستری استان کرمانشاه نیز در این دیدار از اقدامات پلیس در مواجهه با اراذل و اوباش قدردانی و حمایت کامل دستگاه قضایی از برنامه های امنیت آفرین پلیس را اعلام کرد.