قزوین رتبه چهارم فعالیت های فرهنگی و پرورشی در شبکه شاد را کسب کرد

قزوین-ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: این استان در فعالیت فرهنگی و تربیتی شبکه شاد رتبه چهارم کشور را کسب کرده است که رتبه بسیار خوبی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی انصاری روز یکشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان قزوین ، اظهار داشت: شیوع بیماری کرونا در کشور سبب ایجاد زیرساختی بسیار مناسب برای دانش آموزان و فرهنگیان تحت عنوان برنامه شاد شد که بسیاری کاربردی به حساب می اید.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان کرد: در موضوعات آموزشی برنامه شاد می تواند به صورت رایگان و با سرعتی بالا محتوای مورد نیاز را به سمع و نظر مخاطبان برساند و دستگاه های مختلف فرهنگی می تواند از این ظرفیت به خوبی استفاده کنند.
وی افزود: البته دستگاه های فرهنگی باید در تولیدات خود رده سنی دانش آموزان و قشرهای مختلفی که می توان در آنها اثرگذاری داشت را شناسایی کرده و براساس نیازهای تولیدات را بارگذاری کنند.
انصاری تصریح کرد: در بحث تولیدات چند رسانه ای استان قزوین در حاضر وضعیت مناسبی را در اختیار دارد و باید این ظرفیت را قدر دانست و به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کرد.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین افزود: استان قزوین در بحث فعالیت فرهنگی و تربیتی شبکه شاد رتبه چهارم کشور را کسب کرده است که رتبه بسیار خوبی است و این رتبه می تواند با محتوای دستگاه های فرهنگی ارتقا یابد.
این مسئول با اشاره به اینکه تولیدات فرهنگی باید مرتبط با صبر و حوصله دانش آموزان باشد گفت : اگر دشمن توانسته از فضای مجازی استفاده کند دستگاه های فرهنگی و اجتماعی کشور هم باید از این فضا استفاده کنند و تاثیرپذیری لازم را در سنین مختلف داشته باشند.


۹۸۲ مدرسه در استان قزوین به شبکه ملی اطلاعات وصل شده است
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین نیز با اشاره به زیرساخت های اینترنتی استان قزوین اظهار داشت: ۲۵ شهر استان قزوین نسل های دوم، سوم و چهارم اینترنت را در اپراتورهای مختلف به صورت کامل تحت پوشش می دهد  که بسیار مطلوب ارزیابی می شود.
مرتضی شهامی افزود: ۸۴۰ روستا در استان قزوین وجود دارد که از این تعداد تنها ۷۰ روستا پوشش اینترنتی ندارند و خوشبختانه باقی مانده روستاها پوشش اینترنتی دارند.
وی عنوان کرد: نزدیک به ۹۷ درصد مناطق استان قزوین دارای پوشش اینترنتی هستند. 
این مسئول با اشاره به پوشش اینترنتی مدارس استان قزوین گفت: ۹۸۲ مدرسه دارای امکانات استان قزوین، به شبکه ملی اطلاعات وصل شده اند تلاش می شود تا کلیه مدارس به این شبکه وصل شوند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین  تصریح کرد: زیرساخت های اساسی توسعه کمی و کیفی ارتباطات و اینترنت فیبر نوری است که متاسفانه در الموت و طارم متصل نبوده است و در طرح وزارتخانه اولویت بندی شده تا براساس این اولویت ها اقدامات انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =