جداسازی فاضلاب قره‌سو از مطالبات جدی مردم کرمانشاه است

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه، جداسازی فاضلاب قره‌سو را یکی از مطالبات جدی مردم کرمانشاه دانست و گفت: رودخانه قره‌سو از قابلیت گردشگری بسیار بالایی برخوردار است و در صورت اجرای این طرح می‌توان پروژه‌های گردشگری در این رودخانه را اجرا کرد.

«مهرداد سالاری» روز یکشنبه در آیین بهره‌برداری از طرح آبرسانی به ۵۹ روستا در هشت شهرستان استان کرمانشاه به صورت ویدئو کنفرانس توسط وزیر نیرو در روستای «عزیزآباد» صحنه، افزود: تصفیه خانه شهر کرمانشاه از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و در صورت تخصیص اعتبار می تواند در همین دولت به بهره برداری برسد.

وی در ادامه گفت: خدمات وزارت نیرو شامل آب آشامیدنی، برق و فاضلاب با هزینه بسیار بالا در بخش های اجرا و نگهداری، در کیفیت مناسبی به روستاییان انجام می شود.
سالاری اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید، سامانه گرمسیری به عنوان بزرگترین طرح عمرانی منطقه غرب کشور به بهره برداری رسید و اکنون مردم از نعمت آن بهره‌مند هستند.

آبرسانی به ۵۹ روستا در هشت شهرستان استان کرمانشاه در قالب پویش «هر هفته الف ب ایران» به صورت ویدئو کنفرانس توسط وزیر نیرو وارد مدار بهره‌برداری ‌شد.

این طرح‌های آبرسانی در شهرستان‌های کرمانشاه ۱۹ روستا، صحنه ۱۷ روستا، سرپل‌ذهاب ۱۰ روستا، ثلاث‌باباجانی چهار روستا، گیلانغرب چهار روستا، کنگاور سه روستا، سنقر و کلیایی و دالاهو ۲ روستا را شامل می‌شود.

با افتتاح این طرح‌ها سه هزار و ۹۷۲ خانوار با جمعیتی بیش از ۱۴ هزار و ۳۶۰ نفر از آب شرب سالم و پایدار برخوردار می‌شوند.

در مجموع برای آبرسانی به این روستاها بیش از ۲۹۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.