طبخ و توزیع غذای گرم در موکب‌های اربعین ممنوع است

تهران - ایرنا - رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: براساس دستور العمل ستاد ملی مقابله با کرونا و با هدف جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی، طبخ و توزیع هر گونه غذای گرم در موکب های ایام اربعین ممنوع است.

به گزارش خبرنگار حوزه عتبات عالیات ایرنا، محمد جلال مآب روز یکشنبه در نشست خبری با بیان اینکه فعالیت ۱۲۰۰ موکب اربعین حسینی از دهم تا بیستم ماه صفر در کشور برای ارائه خدمت به مردم آغاز خواهد شد، افزود: در مجموع ۲۵۰۰ موکب برای ارائه خدمت به مردم در شرایط خاص سازماندهی شده است.

وی با بیان اینکه با رعایت پروتکل های بهداشتی موکب دارها می توانند بسته های غذایی، آب معدنی و آبمیوه توزیع کنند، اظهار داشت: به منظور رفاه هر چه بیشتر حال بانوان نیز ۱۰ درصد از ۱۲۰۰ موکب یادشده  به ارائه خدمات به خواهران اختصاص یافته است.

جلال مآب افزود: به منظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی از برخی افراد سودجو، تیم بازرسان ستاد بازی عتبات عالیات در ایام اربعین از موکب های بدون مجوز جلوگیری خواهند کرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: از مردم می خواهیم با توجه به اعلام کشور عراق مبنی بر مسدود بودن مرزهای ورودی به این کشور از هرگونه مراجعه به نقاط مرزی خودداری کنند.

وی اعزام موکب‌ها به عراق را منتفی دانست و گفت: مسولان ایرانی و عراقی در این مورد به توافق نرسیده اند و حرکت موکب‌داران به سمت عراق، ممنوع است و دولت عراق نیز اعلام کرده پذیرای زائران در مراسم اربعین امسال نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه میزبان اصلی آیین اربعین ملت و دولت عراق بوده و ما در کنار آنها هستیم، تصریح کرد: اکنون ستاد مرکزی اربعین در حال برنامه ریزی برای اجرای برنامه زیارت در محل های باز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =