تعداد بستری‌های ناشی از کرونا در کرمانشاه از میانگین کشوری بیشتر است

کرمانشاه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به شروع پیک سوم بیماری در کشور اظهارداشت: تعداد بستری‌های کرمانشاه از میانگین کشوری بالاتر است اما میزان مرگ ناشی از این بیماری در استان از میانگین کشور کمتر است.

دکتر ابراهیم شکیبا روز یکشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، بااشاره به تشدید وضعیت بیماری کرونا در این استان گفت: بهتر است دانش آموزان آموزش را از طریق فضای مجازی پیگیری کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به شیوع این بیماری در میان کودکان نیز اشاره کرد و افزود: از ابتدای اسفند ماه سال ۹۸ تاکنون ۱۷۸ کودک کرمانشاهی به بیماری کرونا مبتلا شده اند که هشت نفر از آنها به دلیل ابتلا به بیماری‌های زمینه‌ای فوت کردند.
شکیبا با بیان این که براساس برآوردهای انجام شده پروتکل های بهداشتی در ۷۱ درصد از مدارس استان رعایت می شود، یادآور شد: از ابتدای بازگشایی مدارس تاکنون برای ۸۷ مدرسه در زمینه رعایت نشدن پروتکل ها تذکر صادر شده است.
وی با اشاره به اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان کاهش پیدا کرده است، گفت: از ابتدای شروع بیماری کرونا تاکنون ۲۲۳ هزار و ۶۳۴ مورد بازرسی از مراکز مختلف و اصناف انجام شده و ۶ هزار و ۲۹۸ مورد تخلف به دستگاه قضایی معرفی شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح های غربالگری در سطح استان گفت: تاکنون ۷۳۷ مادر باردار دارای علایم کرونا در سطح استان شناسایی شده‌اند که ۲ نفر از آنان جان خود را از دست دادند.
شکیبا عنوان کرد: براساس آمارهای به دست آمده تعداد بیمارانی که ابتلا آنها به بیماری کرونا قطعی اعلام شده است در نیمه دوم شهریور ماه نسبت به نیمه دوم مرداد ماه بیش از ۲ برابر شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۴۱۹ هزار و ۴۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۴ هزار و ۱۱۸ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری روز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۸۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۴۹ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۴۱۹ هزار و ۴۳ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۴ هزار و ۱۱۸ نفر رسید.