حواشی مجمع سالیانه فدراسیون وزنه‌برداری

تهران - ایرنا - مجمع سالانه فدراسیون وزنه‌برداری در حالی امروز (یکشنبه) برگزار شد که با وجود مطلوب توصیف کردن دخل و خرج‌ فدراسیون از سوی بازرس مستقل، معاون وزیر ورزش از برخی هزینه‌های‌ها ایراد گرفت.

مجمع سالیانه فدراسیون وزنه‌برداری به صورت وبینار به ریاست «مهدی علی‌نژاد» معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و «طاهره طاهریان» به عنوان نماینده کمیته ملی المپیک برگزار شد. در این مجمع «محسن بیرانوند» دبیر فدراسیون به ارائه اقدامات فدراسیون در ۲ سال گذشته و برنامه فدراسیون برای سال ۱۳۹۹ پرداخت و به انتخاب مجدد «علی مرادی» از سوی مجمع انتخاباتی برای چهار سال دیگر اشاره کرد.

همچنین در گزارش بیرانوند به عناوین کسب شده انفرادی و تیمی وزنه‌برداری ایران اشاره شد. 

یکی از مهمترین حاشیه‌های این نشست تاخیر در ورود نماینده وزارت ورزش بود که برخی آن را یک ساعت می‌دانستند اما «مهدی علی‌نژاد» اعلام کرد تنها ۲۰ دقیقه تاخیر داشته است زیرا قرار بود مجمع ساعت 10:30 دقیقه برگزار شود. البته در حدود ۳۰ دقیقه پس از ورود علی‌نژاد، «طاهره طاهریان» نماینده کمیته ملی المپیک مجمع را ترک کرد. 

بسیاری از صندلی‌های مجمع خالی بود اما در بخش نماینده ورزشکاران «علی داودی» و «پوپک بسطامی» در کنار «محمدحسین برخواه» سرمربی تیم ملی حضور داشتند. یکی از غایبین  مجمع «داود باقری» نایب رییس فدراسیون  بود. 

پس از گزارش عملکرد ورزشی، بیرانوند در خصوص اقدامات انجام شده در سال ۱۳۹۸، «علی مرادی» رییس فدراسیون که بیش از یک سال از حضور مجدد او در فدراسیون می‌گذرد اعلام کرد تفاهمنامه این فدراسیون با بنیاد برکت همچنان پابرجا است و برخی رسانه‌ها نباید آن را به چماقی برای انتقاد از فدراسیون تبدیل کنند. او همچنین گفت: با بودجه موجود فدراسیون باید قناعت کنیم. این جمله در حالی بود که علی‌نژاد در پایان مجمع اعلام کرد بودجه فدراسیون وزنه‌برداری در حدود ۷۰ درصد افزایش داشته است.

کلیات گزارش سال ۹۸ و تفویض اختیار به هیات رییسه فدراسیون برای برنامه سال ۹۹ نیز به تصویب مجمع رسید. هر چند که بازرس مستقل و خزانه‌دار گزاشی از شرایط مطلوب مالی فدراسیون ارائه کردند اما معاون وزیر ورزش به میزان هزینه کرد فدراسیون برای پرداخت بودجه پرسنل ایراد گرفت و خواهان اصلاح آن شد. بنا به گفته علی‌نژاد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون هزینه پرسنل شده است. این در حالی است که طبق تفاهم فدراسیون با وزارت ورزش حداکثر هزینه پرسنل ۱۰ تا ۱۵ درصد و حدود ۹۰۰ میلیون می‌شود. وی این کار فدراسیون را انحراف از بودجه دانست. 

از نکات تعجب‌آور آن بود که بازرس مستقل حاضر در مجمع از تفاهم‌نامه فدراسیون با وزارت ورزش اظهار بی‌اطلاعی کرد.  

پس از ایراد علی‌نژاد، مرادی اعلام کرد هزینه اردوها و کارد فنی نیز در پرداختی پرسنل گنجانده شده است. 

پس از پایان قرائت گزارش خزانه‌دار، رییسان هیات‌های استانی سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی نسبت به بودجه و امکانات گلایه داشتند که علی نژاد پاسخ داد: بودجه هیات‌ها مشخص است و خود هیات‌ها باید به دنبال منابع مالی باشند. 

علی‌نژاد در این مجمع برای ورزشکاران ملی‌پوش و مدال‌آور نیز خبر خوشی داشت و اعلام کرد پاداش سال ۹۷ آنان تا یک هفته دیگر پرداخت خواهد شد. البته برای این پرداختی به خاطر کرونا مراسمی برگزار نمی‌شود. 

علی‌نژاد در جمع خبرنگاران شرط مصاحبه خود را  پاسخگویی به سوالات غیرفوتبالی اعلام کرد. البته در پایان مجمع سالیان بین «مهدی علی‌نژاد» و «محمد حسین برخواه» یک مشاجره کوتاه لفظی در گرفت. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =