مرکز آموزش هوانیروز اصفهان در آموزش‌های تخصصی خودکفا شد

اصفهان - ایرنا - فرمانده مرکز آموزش هوانیروز شهید وطنپور اصفهان گفت: این مرکز در تمامی مباحث آموزشی تخصصی به خودکفایی رسیده است و حتی توانایی آموزش به دیگر کشورهای دوست و همسایه را دارد.

امیر سرتیپ دوم محمود محمدعلی فام روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا در محل ستاد فرماندهی این مرکز به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس  افزود:  مرکز آموزش هوانیروز شهید وطنپور اصفهان علاوه بر تربیت دانشجویان، خلبانان و مهندسان پرواز، آمادگی دارد در سطح کشورهای دوست و همسایه برنامه‌های آموزشی تخصصی در این زمینه‌های مرتبط برگزار کند.

وی با اشاره به اهمیت تخصص گرایی اظهارداشت: امروزه افتخار داریم در مرکز بدون وابستگی به کشورهای خارجی با خودکفایی کامل دوره‌های مختلف خلبانی و مهندسی را برگزار کنیم و سپس دانش آموختگان برای حضور و خدمت‌رسانی در سایر پایگاه‌های نظامی کشور حاضر شوند.

فرمانده مرکز آموزش هوانیروز شهید وطنپور اصفهان تصریح کرد: این مجموعه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی بالگردی در جنوب غربی آسیا و تنها مرکز آموزش بالگردی در کشورمان به شمار می‌رود و در طول سال‌ها فعالیت خود عملکرد درخشانی داشته است.

امیر محمدعلی فام خاطرنشان کرد: ماموریت اصلی پایگاه آموزش شهید وطنپور تربیت و آموزش خلبانان تیزپرواز و مهندسان پرواز در راستای برخورداری تمامی پایگاه عملیاتی و رزمی هوانیروز کشور از نیروهای متخصص و کارآزموده است.

وی با بیان اینکه آموزش یکی از ارکان اساسی در نیروهای نظامی به شمار می‌رود اضافه کرد: ارتقای سطح آموزش و بهره گیری از دانش روز همواره در دستور کار قرار دارد.

فرمانده مرکز آموزش هوانیروز شهید وطنپور اصفهان گفت: هوانیروز ایران در هشت سال جنگ تحمیلی به غیر از موارد یاد شده در هر جایی که لازم بود و بویژه در عملیات فتح المبین، بیت المقدس، خیبر و مرصاد نقش آفرینی موثری داشت و از نقش پر رنگ این مرکز آموزشی در طول آن سالها نباید غافل شد.

امیر محمدعلی فام به ایثارگری و شجاعت دلیرمردان جبهه‌ها اشاره کرد و افزود: هوانیروز و مرکز شهید وطنپور اصفهان شهدای متعددی را در طول دفاع مقدس در راه حفظ ایران و بیرون راندن دشمن تقدیم کشور کرده است.

وی افزود: امروزه هوانیروز به معنای واقعی کلمه عبارت ارتش فدای ملت را معنا کرده و علاوه بر مباحث آموزشی و عملیاتی در مقوله‌های امدادی و خدماتی با تعامل مفید و راهگشا همکاری‌های خود را با سایر نهادهای مرتبط افزایش داده است.

به گزارش ایرنا، ۳۱ شهریور تا ۶ مهر همزمان با سالروز آغاز هشت سال جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، با عنوان هفته دفاع مقدس نام‌گذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =