کمک برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد خراسان رضوی افزایش یافت

مشهد-ایرنا- رییس ستاد دیه خراسان رضوی گفت: در تابستان امسال خیرین استان برای امر پسندیده آزادی زندانیان غیرعمد نیازمند، هفت میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال کمک کرده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش محسوسی داشته است.

جواد غفاریان توسی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به تعطیلی و یا کم رونق شدن بسیاری از فعالیتهای تجاری در مشهد انتظار می رفت کمک خیرین به تبع شرایط سخت کرونایی تحت تاثیر قرار گیرد که خوشبختانه شاهد بودیم مبلغ کمک خیرین در تابستان امسال ۱۶۰ میلیون ریال نسبت به مدت مشابه پارسال بیشتر شده است.

وی ادامه داد: معتقدیم فعال شدن کارگروه رسانه ذیل ستاد دیه و توجه بیشتر خبرنگاران استان به موضوع آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مهمترین عامل رشد کمکهای مردمی برای این امر خیر بوده است.

رییس ستاد دیه خراسان رضوی گفت: با کمکهای جمع آوری شده تنها در سه ماه تابستان زمینه آزادی ۹۲ زندانی جرایم غیرعمد در استان فراهم شد و این افراد از زندان آزاد شدند.

غفاریان افزود: کمک‌های خیرین علاوه بر مراجعه حضوری از طریق ارتباط با ستاد دیه در فضای مجازی نیز جذب شده است و مبالغ یاد شده منهای کمکهای مرسوم در جشنهای گلریزان بوده است.

وی ادامه داد: امسال هرچند کمکهای مردمی به سمت و سوی تامین بسته‌های معیشتی و طرح کمکهای مومنانه برای اقشار کم برخوردار و آسیب دیده از کرونا رفت اما خیرین، آزادی زندانیان نیازمند را فراموش نکرده‌اند و طی این مدت ۱۰۱ نفر از این نیکوکاران با مراجعه حضوری در ستاد دیه کمکهای خود را  اهدا کردند.

رییس ستاد دیه خراسان رضوی گفت: در حال حاضر شمار زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد استان ۶۹۳ نفر است و از ابتدای سال تاکنون ۴۶۹ نفر از مجموع زندانیان جرایم غیرعمد با کمکهای مردمی، پذیرش اعسار و ارائه مشاوره آزاد شده‌اند.

غفاریان افزود: نیکوکاران می توانند با مراجعه به ستاد دیه و یا واحدهای مرتبط و یا درگاه اینترنتی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به آزادی زندانیان نیازمند خراسان رضوی به آدرس  http://www.khorasanipro.ir  برای مشارکت در آزادی زندانیان کمک کنند.

وی ادامه داد: امکان پرداخت آنلاین وجوه برای آزادی زندانیان نیازمند از طریق درگاه اینترنتی ستاد به نشانی www.khorasanipro.ir هم فراهم است.

رییس ستاد دیه خراسان رضوی گفت: شهروندان نیکوکار می‌توانند از طریق حساب سیبای بانک ملی به شماره ۰۱۰۵۹۴۶۹۴۸۰۰۷، کارت بانک ملی به شماره ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۴۹۳۲۹، کارت بانک صادرات به شماره ۶۰۳۷۶۹۱۹۹۰۱۴۱۹۸۸ و حساب سپهر بانک صادرات به شماره ۰۱۰۸۰۱۱۵۵۰۰۰۱ کمک‌های خود را برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد پرداخت کنند.

خراسان رضوی ۱۸ هزار زندانی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =