رتبه پنجم تجربی: برنامه‌ریزی و تلاش رمز موفقیتم در کنکور است

ارومیه- ایرنا- دانش اموز ارومیه‌ای که موفق به کسب رتبه پنجم گروه آزمایشی علوم تجربی در کنکور ۱۳۹۹ شده است گفت: برنامه‌ریزی و تلاش شبانه‌روزی‌ام رمز موفقیت در زندگی و به ویژه کنکور است.

علی مولایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به علت شیوع بیماری کرونا و آموزش‌های غیر حضوری، حضور در آزمون سراسری امسال با سختی هایی برایم توام بود که دانش اموزان پایه دوازدهم بیش از سایرین آن را تجربه کردند.

وی اظهار داشت: برای برون رفت از استرس و نگرانی، حضور و حمایت خانواده‌ام یکی از مهمترین فاکتورهای آرامش بخش در طی این مدت بود.

مولایی با اشاره به اینکه داشتن مکانی آرام و به دور از دغدغه و سرو صدا می تواند نقش مهمی در موفقیت دانش اموزان در آزمون سراسری ایفا کند گفت: از مشاور تحصیلی استفاده نکردم و به تنهایی با یک برنامه ریزی خوب موفق به کسب این رتبه شدم.

وی با اشاره به اینکه روزانه ۱۰ تا ۱۲ ساعت مطالعه و تست زنی را در برنامه تحصیلی اش لحاظ کرده بود گفت: بجای استفاده از کلاس‌های کنکور و هدر رفت وقتم سعی کردم تا از فرصت‌های موجود به نحو بهینه استفاده کنم.

این برگزیده کنکور تجربی اظهار داشت: کتاب‌های کمک درسی منابع خوبی برای رفع اشکال هستند ولی بهترین منبع درسی همان کتاب‌های مدرسه است.

وی اضافه کرد: دانش آموزان برای کسب موفقیت از یک منبع تست زنی استفاده کنند و از این شاخه به آن شاخه و از این آموزشگاه به آن آموزشگاه پریدن تنها موجب از بین رفتن تمرکز آنان خواهد شد.

علی مولایی دانش اموز پایه دوازدهم مدرسه استعدادهای درخشان ارومیه در مدیریت ناحیه یک است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =