آمار مبتلایان به کرونا در استان اردبیل دوباره اوج گرفت

اردبیل- ایرنا- آمار مبتلایان بستری و فوتی کرونا در استان اردبیل که در ۲ ماه اخیر روند ثابت میانگین ابتلای حدود ۳۰ نفر و فوت سه نفر را طی کرده است، دوباره اوج گرفت.

به گزارش ایرنا، بنا به اعلام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، در شبانه‌روز گذشته تعداد ۵۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که از این تعداد ۳۴ نفر در اردبیل، هفت نفر در پارس‌آباد، هفت نفر در مشگین‌شهر، چهار نفر در گرمی و چهار نفر در خلخال در حال سپری کردن مراحل درمانی خود هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، با اشاره به فوت چهار نفر از مبتلایان بستری شده کرونا در این استان طی ۲۴ ساعت گذشته گفت: روند بستری بیماران کرونا در استان صعودی است.

دکتر شهرام حبیب‌زاده تعداد بیماران کرونای بستری شده در مراکز درمانی استان اردبیل را ۲۳۷ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۵۱ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان تحت مداوا قرار دارند.

وی از ترخیص ۳۶ بیمار بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل پس از بهبودی خبر داد و بیان کرد: در هفت ماه گذشته، ۶ هزار و ۴۸۲ نفر از مبتلایان بستری شده کرونا در استان اردبیل پس از بهبودی ترخیص شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین، مجموع افراد بستری شده در مراکز درمانی استان اردبیل در هفت ماه شیوع کرونا را هفت هزار و ۴۱۷ نفر و مجموع افراد فوت شده در این مدت را ۶۱۷ نفر اعلام کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به افزایش روزافزون تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در سراسر کشور و فرارسیدن فصل پاییز و احتمال همزمانی این بیماری با آنفلوآنزا، لازم است که اهالی استان دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند.

دکتر حبیب‌زاده همچنین گفت: استان اردبیل با میانگین ابتلای ۴۰ تا ۵۰ نفر روزانه، در وضعیت هشدار متمایل به قرمز شیوع کرونا قرار دارد و انتظار داریم که با رعایت بهتر دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص در مدارس، این وضعیت در استان حفظ شده و یا بهبود یابد.

وی هشدار داد: افرادی که دچار تب، سرفه و تنگی نفس می‌شوند، قبل از تشدید بیماری به مراکز درمانی استان مراجعه کنند.

بالاترین آمار ثبت شده ابتلا به بیماری کرونا در استان اردبیل با ۷۶ بستری روزانه و بالاترین رقم فوتی روزانه نیز ۱۷ مورد بوده است.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا در استان یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری اردبیل که اوایل امسال به بیش از ۴۰۰ مورد رسیده بود، در پی همکاری مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مراقبتی، طی یک ماه اخیر روند ثابت ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر را طی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =