ثبت‌نام ۸۸۰۰ نفر در قم برای دریافت وام ودیعه مسکن

قم- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: هشت هزار و ۸۵۸ نفر در این استان برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد یک هزار و ۵۳۰ نفر رد درخواست شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی قم، حسن صبوری در این زمینه افزود: همچنین تعداد ۳۴۹ نفر واجد شرایط و پذیرش این وام شدند و مابقی درخواست‌ها نیز در حال بررسی هستند.

وی اضافه کرد: ثبت‌نام اولیه این طرح از ۴ تا ۹ مردادماه گذشته انجام شد و پس از آن ۱۴ تا ۲۰ مرداد به متقاضیان مهلت داده شد که نسبت به بارگذاری مدارک خود به‌صورت اینترنتی اقدام کنند.

وی ادامه داد: با توجه به این‌که در مرحله دوم تعدادی از متقاضیان نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام نکرده بودند، تا ۲۴ شهریور به آن‌ها فرصت ثبت مدارک داده شد.

صبوری بیان کرد: بانک‌های عامل مانند ملی، صادرات، سپه، تجارت و ملت در استان جزو بانک‌هایی هستند که متقاضیان انتخاب کرده‌اند و وام خود را از این بانک‌ها دریافت می‌کنند.

به گفته وی از میان واجدین شرایط، تعداد ۲۴ زن خودپرست پذیرش شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: تسهیلات مذکور با نرخ سود ۱۳ درصد و با سررسید یک‌ساله به مستاجران واجد شرایط پرداخت می‌شود.

به گزارش ایرنا، رقم ودیعه مسکن برای مستاجران تهرانی ۵۰ میلیون تومان، برای سایر کلان‌شهرها ۳۰ میلیون تومان و برای شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان است.

گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن، کارگران و حقوق‌بگیران ثابت با اولویت ازدواج‌های جدید و خانواده‌های پنج نفر و بیشتر، مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور و همچنین زنان سرپرست خانوار هستند.

همچنین شرایط لازم برای دریافت تسهیلات شامل داشتن فرم ج سبز در سامانه وزارت راه و شهرسازی، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن، داشتن سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا و اجاره‌نامه رسمی یا اجاره‌نامه ثبت‌شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و کد رهگیری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =