مرادی: اردوی تیم ملی وزنه‌برداری از آبان ماه آغاز می‌شود

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون وزنه‌برداری، گفت: به دنبال آن هستیم که در آبان ماه اردوهای تیم ملی و لیگ را برگزار کنیم. البته برای برگزاری آن تمام دستورالعمل‌های بهداشتی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، رییس فدراسیون وزنه‌برداری روز یکشنبه در حاشیه مجمع عمومی در جمع خبرنگاران با اشاره به لازمه‌های توسعه این رشته در ایران، اظهار داشت: یکی از نیازهای کنونی این رشته نوسازی تجهیزات است که باید با استانداردهای جهانی انجام شود.  در بخش نوسازی تجهیزات وزنه‌برداری مشکلاتی وجود دارد که باید رفع شود. برای تمرین و آموزش می‌توانیم از تولیدات داخلی استفاده کنیم اما برای تمرینات تیم ملی و مسابقات رسمی نیاز به تجهیزاتی با استاندارد جهانی داریم که تامین آن در شرایط کنونی سخت است البته کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش قول‌هایی داده است.

او با بیان اینکه کرونا برنامه‌های فدراسیون را مختل کرده، افزود: به دنبال آن هستیم که در آبان ماه اردوهای تیم ملی و لیگ را برگزار کنیم. البته برای برگزاری،  تمام دستورالعمل‌های بهداشتی مورد توجه قرار گیرد.

مرادی با اشاره به امتیاز گزینشی  المپیک ورزشکاران، گفت: قهرمانان وزنه‌برداری باید در چند گزینشی شرکت کنند تا امتیاز لازم کسب شود. هنوز تقویم فدراسیون جهانی مشخص نیست و این فدراسیون برنامه شفافی ندارد. ما و دوستداران رشته وزنه‌برداری از این شرایط راضی نیستیم.

وی در پایان تاکید کرد: مبلغی از سوی کمیته ملی المپیک برای سه ورزشکار و یک مربی در نظر گرفته شده است که فدراسیون تشخیص داد در آن اصلاحاتی انجام دهد. حقوقی برای چهار ورزشکار مرد، ۲ وزنه‌بردار زن و سه مربی در نظر گرفتیم که افزون بر حقوق کمیته ملی المپیک است.

«علی مرادی» رییس فدراسیون وزنه‌برداری همچنین خاطر نشان کرد: تفاهمنامه‌ای با نهادهای مختلف منعقد شده که موضوع آن توسعه وزنه‌برداری است. تفاهمنامه‌ای با بنیاد برکت داشتیم که مدت‌دار است و قرار نیست یکساله انجام شود. این کار در دستور است و پیگیر انجام آن هستیم. بنیاد برکت در حال رفع مشکل کرونایی مردم است و ما نمی‌توانیم آن‌ها را تحت فشار بگذاریم. اولویت فدراسیون و بنیاد برکت سلامت مردم و رفع مشکلات آن‌ها است. تفاهمنامه نیز سر جای خود و اجرایی می‌شود. وظایف فدراسیون‌ها عمرانی نیست. شرایط اقتصادی سخت است و باید صرفه جویی لازم را انجام دهیم.

رییس فدراسیون در ادامه افزود: بدهی فدراسیون بسیار ناچیز است و بخشی از آن با کمک وزارت برطرف شده است.

او در پایان اظهار داشت: با توجه به قول وزیر ورزش و جوانان به زودی پاداش ملی‌پوشان و مدال‌آوران پرداخت خواهد شد.

به گزارش ایرنا، مجمع سالیانه فدراسیون وزنه‌برداری در محل سالن جلال‌الدین فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد. این نشست به ریاست «مهدی علی‌نژاد» معاون وزیر ورزش،   «طاهره طاهریان» نماینده کمیته ملی المپیک، «علی مرادی»  رییس فدراسیون و شماری از اعضای مجمع برگزار شد. در این نشست روسای هیات‌های استانی نیز به صورت وبینار نظرات خود را بیان کردند.

در این مجمع گزارش‌هایی از عملکرد ورزشی و اقتصادی فدراسیون ارائه شد و خزانه‌دار فدراسیون اعلام کرد که رقم کلی بدهی فدراسیون نزدیک به ۲ میلیارد تومان است و حسابرس مستقل نیز در گزارش خود اشاره‌ای به تخلف چشمگیر در فدراسیون نداشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =