استودیوی رادیو جوان در هفته دفاع مقدس روی آب‌های خلیج فارس شناور می‌شود

تهران- ایرنا- مدیر رادیو جوان گفت: به مناسبت بزرگ‌داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس تصمیم گرفتیم تا استودیوی این شبکه رادیویی را با همکاری سپاه پاسداران در خلیج فارس شناور کنیم، بر همین اساس برنامه خط آزاد در هفته دفاع مقدس هر روز به صورت زنده ساعت ۱۷ از استودیوی شناور رادیوجوان بر روی آب‌های نیلگون خلیج فارس به روی آنتن می‌رود تا روایت‌گر اقتدار امروز ایران اسلامی در حوزه خلیج فارس باشد.

علی‌رضا مقصودی پیرامون ویژه‌برنامه‌های این شبکه در هفته دفاع مقدس به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: شبکه رادیویی جوان با هدف تبیین ارزش‌ها و حماسه‌های دفاع مقدس و انتقال این آموزه‌ها به نسل جوان و بیان اهمیت دفاع مقدس در حفظ تمامیت ارضی کشور، یاد و خاطره شهدا، جانبازان و اسرا و مفقودین و دستاوردهای معنوی دفاع مقدس را  با تولید و پخش ویژه برنامه‌هایی تعاملی‌تر گرامی می‌دارد.

وی در خصوص تجربه رادیوجوان در تولید برنامه‌های میدانی و تعاملی افزود: در سال جدید که اماکن متبرکه و مساجد به دلیل شیوع ویروس کرونا، تعطیل بود برنامه با تو حالم خوبه را هر هفته چهارشنبه‌ها از حرم امام رضا (ع) روانه آنتن کرده‌ایم.

همچنین برنامه میدان امام حسین در دهه اول ماه محرم با استودیوی متحرک در سطح شهر تهران هر شب از یکی از میادین یا امامزاده‌ها حرکت می‌کرد و همراه با عزاداران حسینی و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، به میدان امام حسین می‌رسید که این برنامه برای اولین بار در معاونت صدا و به همت رادیوجوان تولید و با استقبال چشمگیر مخاطبان مواجه شد.

مقصودی ادامه داد: به مناسبت بزرگ‌داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس نیز تصمیم گرفتیم تا استودیوی رادیوجوان را با همکاری سپاه پاسداران در خلیج فارس شناور کنیم. بر همین اساس برنامه خط آزاد در هفته دفاع مقدس هر روز به صورت زنده ساعت ۱۷ از استودیوی شناور رادیوجوان بر روی آب‌های نیلگون خلیج فارس به روی آنتن می‌رود تا روایت‌گر اقتدار امروز ایران اسلامی در حوزه خلیج فارس باشد.

مدیر رادیوجوان با اشاره به رویکرد برنامه که هر روز به یکی از جزایر خلیج فارس می‌رسد، خاطرنشان کرد: استودیوی رادیوجوان در طول هفته دفاع مقدس در جزایر ابوموسی، خارک، لارک، قشم، تنب کوچک و بزرگ و همچنین بندرلنگه و بندر عباس در حرکت خواهد بود. آشنایی با امنیت منطقه در مصاحبه با کارشناسان نظامی، گفتگو با مستندسازان درباره ویژگی‌های منحصر به فرد زیستی و جغرافیایی خلیج فارس، خاطرات ناگفته دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم، آشنایی با آداب و رسوم مردم هرمزگان و در نهایت انعکاس اقتدار امروز ایران اسلامی در حوزه خلیج فارس از اهداف و بخش‌های این برنامه است.

خانه دوست کجاست؟!
مقصودی در ادامه در خصوص یکی دیگر از برنامه‌های این ایستگاه رادیویی در این هفته افزود: خانه دوست کجاست؟! به تهیه‌کنندگی مجتبی حسنی، عنوان برنامه‌ای مجله‌ای است که در استودیوی متحرک رادیوجوان به صورت زنده هرشب ساعت ۱۹:۳۰ به روی آنتن می‌رود و رویکرد آن تمرکز بر حضور و زیارت هفت گلزار شهدا و در هفت شهر می‌باشد.

رادیوجوان حرکت خود را از باغ موزه دفاع مقدس تهران و سپس بهشت زهرا آغاز می‌کند و به ترتیب به سوی گلزارهای شهدای شهرهای قم، نجف آباد، اصفهان و شیراز حرکت کرده و در پایان به گلزار شهدای شهر کرمان می‌رسد.

وی رویکرد «خانه دوست کجاست؟!» را حرکت در مسیر شهدا دانست و گفت: برنامه در پایان به شهر کرمان می‌رسد که زیارت آرامگاه مطهر سردار شهید قاسم سلیمانی، حضور در کنار شنوندگان جوان رادیو و بستن عهدنامه جوانان ایران با شهدای کشور در کنار حرم سردار رشید اسلام هدف اصلی این برنامه است.
مدیر رادیوجوان در پایان افزود: بر اساس آخرین نظرسنجی انجام شده توسط مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما، شبکه رادیویی جوان در ماه رمضان بعنوان اولین رادیوی پرشنونده و در فصل بهار بعد از شبکه‌های استانی و رادیو آوا، در جایگاه سوم قرار گرفته است که از همکاران پرتلاشم تشکر و قدردانی می‌نمایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =