دبیرکل سازمان ملل: دنیای ما با دشمنی مشترک روبرو است

تهران- ایرنا- دبیر کل سازمان ملل در پیامی به مناسبت سی ویکم شهرویورماه روز بین المللی صلح نوشت: دنیای ما با دشمنی مشترک روبرو است؛ ویروسی کشنده که باعث رنجی عظیم می‌شود معیشت را از بین می‌برد و به تنش‌های بین‌المللی کمک و چالش‌های از قبل سهمگین صلح و امنیت را بدتر می‌کند.

به گزارش ایرنا از دفتر سازمان ملل متحد در ایران، «آنتونیو گوترش» در پیامی به مناسبت روز بین المللی صلح اظهار داشت: روز بین المللی صلح مختص طرفین درگیر در هر جا است تا سلاح های خود را زمین گذاشته و برای توافق تلاش کنند.

دبیر کل سازمان ملل با بیان تداوم آسیبی که همه گیری کووید ۱۹ به جهان وارد کرده است، اظهار داشت: فراخوان تلاش همگانی برای صلح بیش از هر زمان دیگری مهم است. به همین دلیل این جانب در مارس درخواست آتش‌بس جهانی دادم.  دنیای ما با دشمنی مشترک روبرو است: ویروسی کشنده که باعث رنجی عظیم می‌شود معیشت را از بین می‌برد وبه تنش‌های بین‌المللی کمک و چالش‌های از قبل سهمگین صلح و امنیت را بدتر می‌کند.

گوترش افزود: امسال تمرکز روز جهانی صلح بر «با هم به صلح شکل دادن» است. با این روحیه به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد، سازمان ملل متحد، مردم را برای گفت و گو جهانی پیرامون شکل دادن به آینده مان و ساخت نسل در زمان‌های سخت، دور هم جمع می‌کند. در این روزهای فاصله فیزیکی ممکن است نتوانیم کنار هم بایستیم، اما هنوز برای صلح باید در کنار هم باشیم و با هم می‌دانم که می‌توانیم و خواهیم خواست جهانی عادلانه‌تر، پایدارتر و منصفانه‌تر بسازیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =