احتمال ابتلای دانش آموز اردکانی به کرونا و چند خبر کوتاه از یزد

یزد - ایرنا -احتمال ابتلای دانش آموز اردکانی به ویروس کرونا ، ضرورت معرفی جاذبه‌های مهریز در فضای مجازی و انجمن خیران در اردکان تشکیل می‌شود از جمله خبرهای روز یکشنبه استان یزد است.

 رییس اداره آموزش و پرورش اردکان با اشاره به دریافت موردی از ابتلای مشکوک یکی از دانش آموزان پسر دوره اول متوسطه شهرستان به ویروس کرونا، گفت: در صورت منفی بودن جواب آزمایش ظرف چند روز آینده، کلاس مربوطه به مدت یک هفته و در صورت مثبت بودن جواب آزمایش ۱۴ روز تعطیل می‌شود.

ابوالفضل کارگر در گفت و گو با ایرنا افزود: این دانش آموز پس از بهبود کامل  ۶ روز بعد مجاز به حضور در مدرسه است.

وی از خانواده ها خواست رعایت اصول بهداشتی اولیه ؛ استفاده از ماسک ، شستن صحیح دست، استفاده از بطری آب شخصی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را به فرزندان خود گوشزد کنند. 

کارگر همچنین خبر ابتلای یکی از مدیران مدرسه را تکذیب کرد.

 از ۱۵ شهریور ۹۹ در مجموع ۲۱ هزار دانش آموز با حضور در ۱۳۹ مدرسه سال تحصیلی جدید را آغاز کرده اند.

مهریز 

معاون همانگی امور عمرانی فرمانداری مهریز گفت: با توجه به شیوع کرونا و پیشگیری از بیماری کووید- ۱۹ و سفرهای غیرضروری باید جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی شهرستان در فضای مجازی به مردم معرفی شود.  

علیرضا مرادیان در جمع مسوولان فرهنگی شهرستان با اشاره به ظرفیت فضای مجازی و ضرورت بهره‌گیری از آن در شرایط  کنونی کشور ،افزود: توسعه صنعت گردشگری محور توسعه است و برای انجام آن باید همگان را در جریان بناهای تاریخی و تفرجگاه‌ها قرار دهیم.

وی ادامه داد: جذب گردشگران با رعایت موازین بهداشتی و عمل به مقررات اهمیت بسزایی دارد، باید مسوولان میراث فرهنگی و برخی دستگاه‌های اجرایی مرتبط با برنامه‌ریزی برای تحقق اهداف یادشده در این بخش اقدام موثری انجام دهند.

مرادیان به  نوع عملکرد، نظارت و کنترل‌ مراکز عمومی در کنار جاذبه‌ها اشاره کرد و یادآور شد: اولویت باید در بازدید از رستوران ها و محل‌های پخت غذا و همچنین مساجد و پمپ بنزین‌های بین راهی باشد.

مهریز ۶۰۰ اثر تاریخی شناسایی‌ شده دارد و باغ پهلوان پور، قنات حسن‌آباد مشیر و دهنو در فهرست آثار سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد(یونسکو) ثبت شده است.

اردکان 

در نشستی با حضور نماینده مردم اردکان، رییس و اعضای انجمن خیران یزد و جمعی از مسوولان مرتبط، هماهنگی‌های لازم برای تشکیل این انجمن در شهرستان انجام شد.

 این انجمن که برای اولین بار در ۱۰ شهرستان  استان تشکیل می‌شود؛ براساس توافق مجمع خیران کشور و جمعیت هلال‌ احمر شکل گرفته و به‌تدریج در سایر شهرستان‌ها فعال می شود.

تشکیل بانک اطلاعات نیازمندان و شناسایی جامعۀ هدف، جلوگیری از موازی‌کاری در کمک‌رسانی به‌ویژه در بحران‌ها، تعیین اولویت‌ فعالیت‌های خیری و سوق‌دادن آنها به اولویت‌های اساسی از جمله اهداف انجمن است.

محمدرضا دشتی اردکانی نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: در موضوع جمع‌آوری کمک‌های مردمی و خیران باید همگرایی لازم وجود داشته باشد و علاوه بر استفاده از ظرفیت خیران و افراد سرشناس در این مجمع باید از کمک‌های کوچک مردم هم استفاده شود.

نخستین مجمع این انجمن با دعوت از معتمدان شهرستان و خیران حوزه‌های مختلف به‌منظور هم‌گرایی و جلوگیری از موازی‌کاری روزهای آینده برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =