افزایش بیماران مبتلا به کرونا در تربت‌حیدریه نگران کننده است

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با ابراز نگرانی از افزایش آمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا طی چند روز گذشته در این شهرستان افزود: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ازجمله فاصله‌گذاری اجتماعی علت اصلی افزایش شمار بیماران مبتلا به کووید - ۱۹ است.

حسین ابراهیمی‌پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مواجهه با موج دوم بیماری کرونا، رعایت و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم باعث مدیریت بحران شد اما متاسفانه طی چند روز گذشته شاهد کمرنگ شدن رعایت این نکات در جامعه هستیم و افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ در این شهرستان، موید این مطلب مهم و اساسی است.

وی با اشاره به فرسایشی شدن درگیری جامعه با بیماری کووید ۱۹ و خستگی کادر درمان ادامه داد: با توجه به مطالعات صورت گرفته، پیش بینی شده کشورمان تا مدت‌ها با این بیماری درگیر باشد و بر همین اساس نیز باید شیوه جدید زندگی در دوران کرونا را فرا بگیریم و امیدواریم با جدی گرفتن این موضوع شاهد کاهش آمار مبتلایان باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفـت: فرارسیدن فصل پاییز و شیوع بیماری آنفلوآنزا و همراه شدن آن با بیماری کووید- ۱۹، به طور حتم مشکلات زیادی برای مردم و کادر درمان به همراه خواهد داشت و بی‌شک همراهی مردم در رعایت بهداشت فردی از جمله استفاده از ماسک، شست و شوی دست‌ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، می‌تواند کمک زیادی به مهار ویروس کرونا کند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.
دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه دارای ۵۹ نفر عضو هیات علمی و ۶۱۹ نفر دانشجو است که دانشجویان در ۱۰ رشته مامایی، اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، فناوری اطلاعات سلامت، علوم‌آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، فوریت پزشکی و تکنسین سلامت دهان و دندان و در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی‌ناپیوسته تحصیل می‌کنند. 

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌ مشهد واقع است. 

بنا بر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر روز یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ شمار جانباختگان بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۲۴ هزار و ۳۰۱ نفر رسیده است  و ۲۴ استان کشور در وضعیت قرمز قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha