الحسکه سوریه؛ از سرقت نفت با تانکر تا گلوله باران مردم منطقه

تهران- ایرنا- مردم شهر الحسکه در شمال سوریه این روزها در حالی شاهد سرقت ثروت نفتی خود از سوی نظامیان آمریکایی هستند که بخش هایی از این استان همچنان زیر آتش توپخانه ترکیه قرار دارد .

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در همین ارتباط روز یکشنبه گزارش داد که نیروهای اشغالگر امریکایی با استفاده از تانکر اقدام به سرقت نفت از منطقه جزیره می کنند.

بر اساس این گزارش در آخرین مورد این نیروها با استفاده از ۳۰ دستگاه تانکر نفت سوریه را استخراج و از طریق منطقه یعربیه از این کشور خارج کرده اند.

سانا افزود ؛ اقدام نیروهای اشغالگر امریکایی در این خصوص با راه اندازی کاروان هایی متشکل از ده  ها کامیون با استفاده از گذرگاه غیرقانونی الولید در شرق سوریه و مرزهای مشترک این کشور با عراق جریان دارد.

امریکا از سال ۱۳۹۴ به صورت غیرقانونی اقدام به وارد کردن نیرو از عراق به سوریه و از طریق مرزهای شرقی این کشور کرد و با وجود درخواست دولت سوریه برای خارج کردن نیروهای خود همچنان اقداماتی را نظیر کمک به تروریست ها برای آموزش و تسلیح آنان و سرقت نفت ادامه می دهد.

نیروهای اشغالگر آمریکا مستقر در سوریه با تبانی با نیروهای دمکراتیک سوریه ( قسد ) اغلب میادین نفتی در منطقه جزیره سوریه و در استان های الحسکه و دیر الزور را به کنترل خود در آوردند و اکنون دست به قاچاق نفت سوریه و فروش آن در خارج زده تا مردم سوریه از  ثروت های زیر زمینی خود محروم کنند.

امریکا در حالی این اقدامات را علیه مردم سوریه انجام می دهد که فروش نفت این کشور را تحریم و از واردات مواد نفتی و سوختی به سوریه با وجود ۱۰ سال بحران و اقدامات تروریستی مورد حمایت خود جلوگیری می کند.

مردم سوریه زمستان سال گذشته با مشکل سوخت مواجه بودند و به خاطر استفاده مردم از هیزم و سوخت های جایگزین برخی آتش سوزی ها در این کشور روی داد .

در همین حال سانا در گزارش دیگری از گلوله باران روستای علوک در حومه الحسکه از سوی نیروهای ترکیه و تروریست های وابسته به این کشور خبر داد.

نیروهای مزبور دیروز (شنبه)  نیز اقدام به گلوله باران برخی روستاها و شهرک های حومه الحسکه از جمله علوک در غرب شهر راس العین با استفاده از خمپاره کرده بودند.

بر اساس اعلام خبرگزاری سوریه اقدامات مزبور در کنار سرقت محصولات کشاورزی  و آتش زدن مزارع مردم این منطقه با هدف مجبور کردن آنان به ترک خانه های خود صورت می گیرد.

تروریست ها پیشتر با این اقدامات در مناطق شمالی سوریه خانواده های خود را در منازل آوارگان اسکان داده بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =