تعدادی از اعضای شورای روستا و کارکنان دهیاری محمودآباد کرج بازداشت شدند

کرج- ایرنا- معاون دادستان عمومی و انقلاب کرج گفت: تعدادی از اعضای شورای روستا و کارمندان دهیاری محمود آباد به اتهام دریافت رشوه دستگیر شدند.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی دادگستری البرز، جواد یاوری افزود: هم اکنون یکی از اعضای شورای روستا و ۲ نفر از مشاورین املاک در بازداشت بوده و دیگر متهمان تا زمان انجام تحقیقات تکمیلی به قید وثیقه آزاد هستند.
وی در خصوص علت این بازداشت‌ها گفت: اوایل امسال گزارشی در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز در محمودآباد دریافت کردیم که بررسی موضوع در دستور کار دادستانی قرار گرفته و بازدیدهای میدانی از منطقه انجام شد.
یاوری اضافه کرد: در بافت‌های روستایی قانون ساخت سه طبقه را مجاز دانسته است ولی در محمود آباد به دلیل تخلفات انجام شده شاهد احداث بناهای ۸ تا ۱۱ طبقه‌ای بودیم.
وی ادامه داد: به منظور توقف ساخت و سازها تا بررسی تخلفات، دستورات متعددی از قبیل پلمب ساختمان‌های غیرمجاز، نصب بنرهای هشدار به سازندگان غیرمجاز، کنترل ورود مصالح به روستا، پیگیری الحاق محمودآباد به بافت کرج به منظور نظارت پلیس ساختمان شهرداری بر ساخت و سازها و برقراری مجدد جلسات کمیسیون ماده ۹۹ به منظور رسیدگی به پرونده‌های راکد ساخت و ساز غیرمجاز در دستور کار قرار گرفت.
یاوری با اشاره به محرز شدن فساد در مجموعه دهیاری و شورای روستای محمود آباد بیان داشت: به منظور بررسی جوانب مختلف تخلفات انجام شده پرونده‌ای ویژه در پلیس امنیت اقتصادی تشکیل  که در نتیجه تحقیقات و مستندات جمع آوری شده دستور بازداشت و تعقیب عوامل دخیل در این ساخت و سازها شامل رییس شورا و چهار عضو شورای روستایی، ۲نفر از کارکنان دهیاری محمود آباد و ۲ نفر از مشاوران املاک منطقه صادر شد.
وی با تشریح شیوه انجام تخلفات افزود: مشاورین املاک در واگذاری‌ها با هماهنگی بین خریدار و اعضای شورا و کارکنان دهیاری اقدام به اخذ و پرداخت رشوه از طریق دستگاه کارتخوان می‌کردند. 
معاون دادستان کرج کوتاهی مسوولان را عامل ایجاد و ادامه ساخت و سازهای غیرمجاز محمودآباد دانست و متذکر شد: به همه سازندگان غیرمجاز در این منطقه هشدار می‌دهیم که در رصد اطلاعاتی قرار دارند و  به زودی به پرونده آنها و کلیه عوامل دخیل در این موضوع رسیدگی خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =