دیون بازنشستگان سال ۱۳۹۷ دستگاه‌ اجرایی چهارمحال وبختیاری پرداخت می شود

شهرکرد-ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت:پرداخت دیون مربوط به مانده مرخصی بازنشستگان سال ۱۳۹۷ دستگاه‌ اجرایی استان از روز یکشنبه ۳۰ شهریور آغاز خواهد شد.

اقبال عباسی شامگاه شنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: برای پرداخت این دیون ۶۰ میلیارد ریال از اعتبارات جاری اختصاص یافت که ۴۰ میلیارد ریال آن هم‌اکنون در خزانه موجود است.
وی افزود: ۲۰ میلیارد ریال دیگر مربوط به این موضوع از اعتبارات مهرماه برای تسویه دیون تخصیص پیدا می‌کند.
عباسی توجه به اولویت‌های پژوهشی دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری را ضروری اعلام و تصریح کرد: سالانه یک درصد اعتبارات عمرانی استان به طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی اختصاص می‌یابد.
وی یادآور شد: سال گذشته چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال به طرح‌های پژوهشی چهارمحال و بختیاری اختصاص داده شد.
رییس شورای برنامه‌ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در سال‌جاری نیز همین مقدار اعتبار به اولویت‌های پژوهشی  استان اختصاص پیدا کرد.
وی با اشاره به تصویب طرح جامع مدیریت تالاب گندمان در شورای برنامه‌ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری گفت: از ۶ تالاب موجود در استان برای ۲ تالاب چغاخور و گندمان طرح مدیریتی تهیه شده است.
عباسی تاکید کرد: تحقیق بر روی اطلس سرمایه‌گذاری در شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری و بررسی جوانب مختلف محیط‌زیستی، زیرساختی، اجتماعی و اقتصادی برای جذب سرمایه‌گذار ضرورت دارد.
وی افزود: در طرح‌های پژوهشی حق‌آبه، کسب و کار، پدافند، افزایش درآمد مردم و فرهنگ مشارکت در عرصه‌های مختلف در اولویت پژوهشی چهارمحال و بختیاری باشد.
به گزارش ایرنا، اعضای شورای برنامه‌ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری کلیات طرح مدیریتی تالاب گندمان را تصویب کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =