دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی: صلح عادلانه باید بر پایه کرامت انسانی در جهان ایجاد شود

تهران-ایرنا- دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی گفت: صلح صادق و صلح عادلانه را مبتنی بر احترام به کرامت انسانی دانست و خواستار تلاش برای فراگیر و مستند کردن این صلح در مجامع جهانی و مراکز علمی و پژوهشی بین‌المللی شد.

داوود عامری روز شنبه طی سخنانی در جریان افتتاحیه کنفرانس ائتلاف جهانی برای صلح عادلانه، رسالت مجمع جهانی صلح اسلامی را تبیین گفتمان صلح عادلانه در جهان بر مبنای صلح صادق و صلح عادلانه بر پایه کرامت انسانی دانست که از بدو تاسیس تاکنون با فعالیت های بسیاری در سطح ملی، منطقه ای و جهانی دنبال می شده است.

وی یکی از مهمترین رویکردهای مجمع جهانی صلح اسلامی در دو  سال اخیر را رجوع، مرور و بازخوانی اندیشه های متفکران بزرگ در جهان به ویژه حضرت آیت الله خامنه ای در موضوع صلح و عدالت دانسته و از تلاش‌های مجمع در تبیین اندیشه ها در قالب یک سند بین‌المللی و ارائه به مجامع جهانی و مراکز علمی پژوهشی خبر داد.

دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی در ادامه از برگزاری چندین هم‌اندیشی نخبگی به عنوان پیش درآمد اجرایی شدن این سند خبر داده و کنفرانس ائتلاف جهانی برای صلح عادلانه را یکی از برنامه‌های مهم در جمع بندی و تدوین این سند عنوان کرد.

عامری، مفهوم شناسی و مبانی نظریه صلح و عدالت با تاکید بر اندیشه های اسلام و مقام معظم رهبری، آسیب شناسی صلح و عدالت در جهان، مطالعات موردی در حوزه صلح و عدالت و پیاده سازی صلح عادلانه در جهان را از محورهای مورد بحث در پنل های مختلف کنفرانس ائتلاف جهانی برای صلح عادلانه اعلام کرد.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم این حوزه گفتمانی مسیری برای ساخت یک گفتمان و ارزش جهانی پیدا کند، خاطرنشان کرد: از ۲ سال پیش مبتنی بر تلاش‌های گذشته و در نشست‌های مختلف نخبگی فرایندی تعریف شد تا هم موضوع را تبیین کنیم و هم از لحاظ ساختاری بتوانیم ارتباط مناسبی با دستگاه های موثر این حوزه در جهان بگیریم.

دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامیتصریح کرد: تلاش کردیم این حوزه گفتمانی را با مشارکت اندیشمندان ایرانی مسلمان و حتی اندیشمندان جهان که مسلمان نیستند اما عدالت را به عنوان یک ارزش قبول دارند و گفتمان صلح عادلانه را پذیرفته اند و با این گفتمان همراهی دارند مورد بحث قرار دهیم.

وی ضمن امیدواری برای حمایت همگانی خواهان ائتلافی بزرگ برای پیگیری این آرمان بزرگ جهانی و بشردوستانه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =