نمکی: مدافعان سلامت تن بر آتش بلا زده‌اند تا از سلامت هموطنان محافظت کنند

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس نوشت: ماه‌هاست که مدافعان سلامت با همان دلدادگی مدافعان حریم سرزمین‌مان در ایام دفاع مقدس، تن بر آتش بلا زده‌اند تا از سلامتی هموطنان گرفتارشان محافظت کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت بهداشت، سعید نمکی شنبه شب در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس نوشت: «هفته دفاع مقدس یادآور سال‌هایی‌ست که ایران عزیز با جان‌فشانی فرزندان برومندش آن‌چنان محافظت شد که پس از ۸ سال ایستادگی و پایداری وصف ناپذیر برای باز پسگیری قطعه‌ای کوچک از این سرزمین همیشه ماندگار به واسطه‌ای یا مذاکره‌ای نیاز نشد و این خود از ماندنی‌ترین حماسه‌ها در جنگ‌های تاریخ جهان است.

آنان که صحنه‌های نورانی آن ایام بی بدیل را به خاطر می‌آورند نیک می‌دانند که وفاق، همدلی، عشق، ایثار و شهادت مرد و زن، جوان و سالمند لحظه‌هایی آفرید که هنرمندانه‌ترین قلم‌ها، تصویرها، نغمه‌ها، آواها و نواها و آن‌چه از هفت هنر جهان می‌توان به عاریت گرفت از نمایش آن عاجزند. گل‌هایی پرپر شدند که هر یک گلستانی را معطر می‌کردند و جان‌هایی نثار شدند که هر یک آتش‌فشانی از مهر و عشق به مردم و سرزمین را فریاد می‌زدند که امید است در این دقایق، همگی همنشین حضرت سیدالشهدا (ع) باشند.

امسال بزرگداشت این ایام باشکوه دو ویژگی متفاوت دارد: اول آن‌که نازنین دردانه، سردار قاسم سلیمانی از بازماندگان دفاع مقدس که با عشق پیوستن به یاران شهیدش در دفاع از عظمت و حقوق ملتش و دیگر مظلومان جهان در عرصه‌های گوناگون تن به آتش می‌زد تا گرفتاران در آتش جهل و بیداد را برهاند و ریشه‌های پوسیده افراطی‌گری و کج فهمی دینی را بخشکاند با لطف معبود به معشوق رسید و در کنار یاران شهیدش و در محضر سرور و سالار شهیدان آرمید و  دوم آن‌که امسال مقارن است با گرفتاری کشورمان به بلای نفس‌گیر ویروس منحوس که جهان را در برگرفته است.

ماه‌هاست که مدافعان سلامت با همان دلدادگی مدافعان حریم سرزمین‌مان در ایام دفاع مقدس، تن بر آتش بلا زده‌اند تا از سلامتی هموطنان گرفتارشان محافظت کنند و در این راه، عزیزان نازنینی به خیل نورانی شهدا پیوستند، گروهی بیمار و زمین گیر شدند و عده‌ای علی‌رغم همه کاستی‌ها و تحریم‌ها روز و شب در صحنه مانده‌اند تا به هموطنان‌شان گزندی نرسد.

در روزهایی که گذشت، همدلی و وفاق دوباره ملت ایران، حتی زیباتر از ایام دفاع مقدس و با تلاش همه مدافعان حریم و حرم و سلامت کشور حماسه‌هایی نو خلق کرد که باز هم نمی‌توان با هنرمندانه‌ترین شیوه‌ها آن‌گونه که باید به تصویرشان کشید.

با درود به روح بلند همه شهدای گران‌قدر سرزمین‌مان از دفاع مقدس تا دفاع از حریم سلامت مردم عزیزمان، هفته دفاع مقدس را به همه رزمندگان بازمانده از آن ایام نورانی، خانواده معزز شهدا، ایثارگران، نیروهای مسلح و همه آنان‌که دل در گرو اعتلای این سرزمین دارند تبریک عرض نموده، عزت و سربلندی ایران عزیز را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.»

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha