۶۰ میلیارد ریال برای باغ موزه دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد تأمین شد 

یاسوج- ایرنا- معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس این استان واقع در شهر یاسوج تأمین شد. 

عزیز فیلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مبلغ شامل ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی، ۳۰ میلیارد ریال از  طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و ۲۰ میلیارد ریال نیز سهم مشارکتی شهرداری یاسوج است. 

وی افزود: زمین باغ موزه دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد مشکلاتی با شرکت آب منطقه ‌ای و اداره کل راه و شهرسازی این استان داشت. 

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سال گذشته این مشکلات در یک نشست برطرف و زمین مورد نظر تحویل اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌ های دفاع مقدس استان شد. 

فیلی عنوان کرد: مطالعات ساخت باغ موزه دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد انجام شده و اواخر تابستان سال گذشته نیز این مطالعات به  مسؤولان شهرداری یاسوج تحویل داده شد. 

وی بدون اشاره به مساحت زمین، ابراز داشت: سال گذشته شهرداری یاسوج عملیات تسطیح و خاکبرداری زمین را آغاز کرد اما به دلیل کمبود  اعتبار کار به کندی پیش رفت. 

فیلی گفت: امید است باغ موزه دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۹۹ و با توجه به تزریق اعتبار 60 میلیارد ریالی پیشرفت فیزیکی  مطلوب و چشمگیری داشته باشد. 

کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۸۸۰ شهید، ۳۱۶ آزاده و افزون بر ۹ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرده  است. 

۳۱ شهریورماه تا ۶ مهرماه هر سال به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =