مراجعه بیماران با علائم کرونا به بیمارستان‌های هرمزگان ۱۰درصد افزایش یافت

بندرعباس- ایرنا- استاندارهرمزگان گفت: میزان مراجعه شهروندان این استان با علائم بیماری کرونا به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها در هفته گذشته با ۱۰درصد افزایش همراه بوده است.

فریدون همتی عصرشنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان اظهارداشت: هر جایی که مردم نسبت به رعایت الزام‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری را با جدیت بیشتری اقدام کردند، میزان ابتلا به این بیماری نیز کاهش داشته است.

وی ادامه داد: اگر پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری توسط مردم به خوبی رعایت نشود، طی ۲ هفته آینده با رشد آمار بستری بیماران و فوت ناشی از کرونا در استان مواجه خواهیم بود.

استاندارهرمزگان بیان داشت: اقدامات صورت گرفته قابل تقدیر است، اما کافی نیست و باید فرهنگ‌سازی رعایت پروتکل‌های بهداشتی از طریق شورای روابط عمومی‌های استان با جدیت بیشتری دنبال شود و از سوی دیگر، تبلیغات و اطلاع رسانی در حوزه اقدامات انجام شده نباید مورد غفلت قرار گیرد.

تعطیلی ادارات در روزهای پنج‌شنبه از اول مهر برداشته می‌شود

همتی اضافه کرد: از اول مهرماه سال جاری، روال کاری دستگاه‌های اجرایی به حالت عادی باز می‌گردد و تعطیلی ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان نیز در روزهای پنج‌شنبه از اول مهر برداشته خواهد شد.

به گفته استاندارهرمزگان، مطابق دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا، تنها کارکنانی که بیماری زمینه‌ای یا علائم کرونا دارند می‌توانند با موافقت مدیران دستگاه‌ها، دوری کاری داشته باشند یا بنا به تشخیص پزشک و ارائه مستندات لازم در منزل استراحت کنند.

وی مدیران دستگاه ها را ملزم به پایش و نظارت بر سلامت کارکنان و ارباب رجوع دانست و ابرازداشت: عملکرد فرمانداران در حوزه مقابله با کرونا نیز با دقت بیشتری رصد خواهد شد.

توزیع ماسک رایگان نیز برای دانش‌آموزان بشاگرد و جاسک

به گفته استاندارهرمزگان، حدود چهار میلیارد تومان سرانه برای مدارس استان و در راستای مقابله با کرونا در آغاز سال تحصیلی پرداخت شده است.

همتی ادامه داد: به دلیل عدم وجود زیرساخت ارتباطی مناسب برای دانش‌آموزان مناطقی مانند بشاگرد، کوشا احمدی و سیاهو برای بهره‌مندی از کلاس‌های غیرحضوری، مصوب شد برای انتقال فیبرنوری به این مناطق، با هماهنگی ادارات برق، مخابرات و با پیگیری معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان، از تیر برق‌های موجود در این مسیر به عنوان خط انتقال فیبر نوری استفاده شود.

وی عنوان کرد: توزیع ماسک رایگان نیز برای دانش‌آموزان بشاگرد و جاسک از طریق انجمن‌های مردم نهاد و دستگاه‌های اجرایی در حال تأمین و انجام است.

استاندار هرمزگان در پایان تاکید کرد: بیمارستان‌های مناطق آزاد اعم از خصوصی و دولتی باید طبق دستورالعمل‌های ابلاغی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اقدام و خدمات لازم را مطابق همان دستورالعمل به شهروندان ارائه کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه گفت: از دیروز تا امروز ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۸۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۴۹ نفر از آنها بستری شدند.
دکتر سیما سادات لاری با بیان این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴۱۹ هزار و ۴۳ نفر رسید، افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۴ هزار و ۱۱۸ نفر رسید.

لاری با اشاره به این که خوشبختانه تا کنون ۳۵۷ هزار و ۶۳۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند، گفت:  ۳۸۹۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی همچنین گفت: تا کنون سه میلیون و ۷۱۹ هزار و ۲۱۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این که بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند، افزود: همچنین استان‌های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =