مسابقات شطرنج غیرحضوری دانش آموزان سراسر کشور درالبرز آغاز شد

کرج- ایرنا- نخستین دوره مسابقات شطرنج غیرحضوری دانش آموزان سراسر کشور به میزبانی استان البرز دربستر شاد به نام یادواره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی آغاز شد.

مسابقات مجازی شطرنج با حضور رییس فدراسیون دانش آموزی کشور،کارشناسان تربیت بدنی و فعالان رسانه درآموزش و پرورش استان البرز شروع شد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز عصر شنبه درآیین آغاز این دوره از مسابقات کشوری گفت: نخستین مسابقات مجازی شطرنج دانش آموزی کشور به نام شهیدی نامگذاری شده است که شطرنج سیاسی جهان را به هم زد.

سالار قاسمی اظهارداشت: درچهلمین سالگردهفته دفاع مقدس یاد این سردار بزرگ رشید اسلام را همانند دیگر شهدای انقلاب اسلامی و مدافع حرم را گرامی می داریم.

وی بیان داشت: دانش آموزان درزندگی فردی و اجتماعی از شهدا الگو برداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: این مسابقات به نام این شهید والامقام نامگذاری شده است تا روحیه ایثار، جوانمردی ، ایستادگی و گذشت دربین دانش آموزان گسترش یابد.

قاسمی با اشاره به اینکه بیماری کرونا فرصت برگزاری مسابقات ورزشی را از ما گرفته است، یادآورشد: دراین وضعیت خاص فعالیت ها و مسابقات ورزشی برای دانش آموزان در فضای مجازی از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با همکاری فدراسیون ورزش دانش آموزی پیش بینی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: این مسابقه به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی با هدف حفظ پویایی و نشاط دربین دانش آموزان و همچنین انتخاب دانش آموزان برتر برای مسابقات قهرمانی کشور اجرا می شود.

وی شعاراین دوره ازمسابقات شطرنج را به امید خدا و با رعایت اصول بهداشتی کرونا را شکست می دهیم از سوی دانش آموزان ورزشکار،دوستدار و حافظ محیط زیست ذکر کرد.

قاسمی افزود: این دوره از مسابقات از ۲۹ شهریورماه آغاز و تا سوم مهرماه ۹۹ برای دانش آموزان دختر و پسر با ارزیابی داوران کشوری شطرنج به مدت یک هفته اجرایی شده است.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموزدارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =