آتش سوزی ارتفاعات شهرستان‌های پاسارگاد و مرودشت مهار شد

شیراز-ایرنا-رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد گفت: آتش سوزی ارتفاعات کوه‌های تپه تلویزیون سیدان شهرستان‌های پاسارگاد و مرودشت، با تلاش نیروهای منابع طبیعی و مردمی مهار شد.

به گزارش دریافتی شنبه ایرنا، حسن خسروانیان افزود: این آتش سوزی که جمعه (بیست و هشتم شهریورماه ۹۹) در ارتفاعات شمالی مراتع سیدان و جنوب روستای جیسقان در بخش مرکزی شهرستان پاسارگاد به وقوع پیوست با تلاش نیروهای منابع طبیعی ۲ شهرستان پاسارگاد و مرودشت، بخشداران، نیروهای امدادی هلال احمر، عوامل نیروی انتظامی و بسیج و همچنین اهالی روستاهای همت آباد، سیوند و شهروندان شهرهای سعادت شهر (مرکز شهرستان پاسارگاد) و سیدان مرودشت کنترل و مهار شد.
وی، با اشاره به تلاش نیروهای مردمی به ویژه جوانان، دوستداران و علاقه‌مندان طبیعت در این عملیات اظهار داشت: پس از اطلاع از وقوع این آتش سوزی، هماهنگی‌های لازم با فرماندار و رییس ستاد مدیریت بحران انجام و در نهایت این حریق با همکاری همه جانبه نیروهای امدادی در همان ساعات اولیه مهار شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد اضافه کرد: پس از این عملیات، نیروهای منابع طبیعی برای اطمینان از خاموش شدن کامل آتش و پایش آن تا صبح امروز (بیست و نهم شهریور) در منطقه حضور داشتند.
خسروانیان ادامه داد:منطقه‌ای که در شهرستان پاسارگاد دچار حریق شد از نقاط بحرانی این شهرستان در بحث آتش سوزی به شمار می‌آید.
وی، با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ حفاظت از عرصه‌‍‌های منابع طبیعی و نیز لزوم ارتقای سطح آموزش بهره‌برداران و گردشگران، از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه حریق در عرصه‌های منابع طبیعی ، مراتب را با شماره تلفن ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع گزارش دهند.

در این گزارش، وسعت منطقه آتش سوزی و همچنین علت وقوع آن عنوان نشده است.

شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادت شهر در ۱۱۰ کیلومتری و شهرستان مرودشت در ۴۵ کیلومتری شمال شیراز واقع شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =