مدیر آموزش‌وپرورش: زیرساخت‌ آموزش مجازی در دلفان مهیا نیست

خرم آباد - ایرنا - مدیر آموزش‌وپرورش دلفان گفت: زیرساخت‌های محدود مخابراتی مانند پوشش اینترنت در مناطق مختلف دلفان، آموزش در بستر فضا مجازی در این شهرستان را با مشکل مواجه کرده است.

علی تیموری  عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حدود ۵۰  درصد از روستاهای دلفان زیرساخت های لازم را  برای پوشش اینترنتی ندارند که این امر موجب شده  بسیاری از دانش آموزان  نتوانند از محتوا و مفاهیم درسی بدرستی استفاده کنند و این امر باعث کلافگی و نارضایتی دانش آموزان ، خانواده ها و نیز معلمان شده است.

وی گفت: براساس بررسی های بعمل آمده حدود ۸۰  درصد دانش آموزان  دلفانی  فاقد گوشی های هوشمند هستند  و این موضوع تامین گوشی های هوشمند به دغدغه خانواده ها  تبدیل شده است.

وی ادامه داد: به دلیل پایین بودن سرعت اینترنت تلفن همراه در روستاها  استفاده از شبکه شاد برای دانش‌آموزان مناطق روستایی بسیار سخت و در برخی موارد غیرممکن شده است.

تیموری همچنین گفت : در زمان حاضر برای این که دانش آموزان از تحصیل عقب نمانند ، آموزش آن ها به شکل ترکیبی یعنی از طریق تلویزیون و گاهی اوقات نیز با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی  به شکل حضوری برگزار می شود.

شهرستان دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال لرستان قرار دارد و ۲ اداره آموزش و پرورش نورآباد و کاکاوند آن حدود ۳۰ هزار دانش آموز را تحت پوشش دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =