لیگ کشتی آزاد با حضور ۶ تیم برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- رییس سازمان لیگ کشتی گفت: لیگ کشتی آزاد با حضور ۶ تیم و در ۲ گروه سه تیمی برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، «عبدالمهدی نصیرزاده» امروز (شنبه) اظهار داشت: حضور ۶ تیم در کشتی آزاد قطعی است. تقاضا برای ورود تیم‌های دیگر هم بود و ما ۱۰ تیم را قرعه‌کشی کرده بودیم اما پاس تهران و ستارگان ساری با هم ادغام شدند و تنها تیم نظامی لیگ آزاد، پاس ساری است. نفت و گاز کرمانشاه هم قرار بود حضور پیدا کند اما با توجه به اینکه اسپانسر نتوانست تعهدات مالی را به‌جا بیاورد، از حضور در لیگ انصراف داد. نامه انصراف هیات کشتی گلستان هم امروز به دست‌مان رسید. دو تیم تقاضای ورود به لیگ آزاد را داشتند اما دیگر دیر بود و با شرایط حاکم تصمیم بر این شد که با ۶ تیم مسابقات را برگزار کنیم. لیگ آزاد در ۲ گروه سه تیمی برگزار می شود.

وی همچنین با اشاره به بازگشت فولاد اکسین به لیگ فرنگی تاکید کرد: در لیگ کشتی فرنگی ۱۰ تیم در دو گروه داریم که مسابقات لیگ فرنگی هفتم مهرماه وزن‌کشی شده و طی دو روز ۸ و ۹ مسابقه خواهیم داشت. دهم و یازدهم نیز استارت لیگ آزاد زده و ۲۴ مهرماه دور رفت تمام خواهد شد.

نصیرزاده خاطرنشان کرد: دور برگشت و نیمه نهایی و فینال نیز بعد از جهانی صربستان به انجام خواهد رسید. در آن مقطع براساس وضعیت وقت کرونا، تصمیم می‌گیریم مسابقات رفت و برگشتی باشد یا متمرکز؛ در واقع این تصمیمات بعد از جهانی ۲۰۲۰ اتخاذ خواهد شد.

رییس سازمان لیگ از افزایش قراردادها در لیگ فصل جدید خبر داد و گفت: در رشته آزاد سقف قراردادها نسبت به سال گذشته افزایش داشت. می‌توانم بگویم سقف قرارداد ما بین ۳۵۰-۳۶۰ میلیون است و براساس قراردادهای ثبت شده در سازمان لیگ، چرخه مالی ۱۵ تا ۲۰ میلیاردی در کشتی آزاد را شاهد هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =