استاندار: کمیته زیارت برای جلب کمک های مردمی در ایلام تشکیل شود

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام خواستار تشکیل کمیته زیارت به منظور سرعت بخشی به جذب کمک های مردمی برای تکمیل زایرسرای ایلامی ها در مشهد شد.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی‌دشتکی روز شنبه در نشست ساخت زائرسرای ایلامیان در مشهد با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین الله نور کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه در اوایل به دلیل کند بودن روند کار پروژه و عدم ساخت و ساز در زمین واگذار شده، بحث پس دادن زمین مطرح بود، گفت:‌ با همفکری و هماهنگی امام جمعه و همچنین کمک هایی که از طرف بازاریان و تجار و ایلامیان مقیم تهران بخصوص مردم خیر در تهران و دیگر کمک‌های مردمی تاکنون این پروژه پیشرفت خوبی داشته است.

وی ادامه داد: برای پیشبرد کار نیاز است که مشارکت اقشار مختلف مردم، نهادها و ارگان ها را در این زمینه داشته باشیم به عنوان مثال در صورت مشارکت این زائرسرا مالکیت آن مردمی باقی بماند.

استاندار ایلام افزود: همچنین ارگان‌ها و نهادهایی که جامعه هدف بالایی دارند چون بسیج، کمیته امداد و دیگر نهادها می توانند از طریق واگذاری بخشی از این پروژه مشارکت داشته باشد.

سلیمانی دشتکی با عنوان اینکه برای تکمیل پروژه زائرسرای ایلامیان در مشهد باید به دنبال خیرین کلان باشیم، تاکید کرد: البته تاکنون کمک های بسیار خوبی از طریق خیرین استان و کشور جمع‌آوری و برای تکمیل پروژه اقدام شده است ولی برای تکمیل زائرسرا باید نسبت به جمع آوری کمک های بیشتر تلاش بیشتر کنیم.

وی با اشاره به اینکه برای جلب مشارکت مردم و خیرین باید کمیته زیارت در استان تشکیل بدهیم، یادآور شد: این کمیته در خصوص پیگیری‌های لازم برای جلب مشارکت مردم و خیرین حرکت خواهد کرد.

استاندار ایلام با اشاره به ظرفیت‌های قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه به ماده ۹۷ این قانون اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت های موجود در این راستا به نحو مقتضی استفاده کرد.

وی افزود: با استناد به این بند قانونی و البته با دید باز می توان نسبت به تخصیص اعتبار برای ساخت و ساز زائرسرای ایلامیان در مشهد کاری مفید انجام داد.

استاندار ایلام با تاکید بر رعایت صرفه جویی و کاهش هزینه ها در ساخت و ساز زائر سرای ایلامیان تصریح کرد: پیشنهاد این است که یک یا دو طبقه را فعلا برای استفاده زوار ایلامی آماده کنیم و به بهره‌برداری برسانیم و در فازهای بعدی مابقی طبقات را تکمیل کنیم.

سلیمانی دشتکی به بحث مشارکت نهادها و ارگان های مختلف در ساخت زائرسرا تاکید کرد و اظهار داشت: در کنار استفاده از کمک مردمی، مشارکت نهادها و ارگان هایی که از جامعه هدف بالایی برخوردار هستند، برای تکمیل پروژه می تواند بسیار حائز اهمیت باشد و باید در این زمینه اقدام کرد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =