آبرسانی به ۱۹ روستای آذربایجان‌غربی در قالب پویش الف-ب-ایران افتتاح می‌شود

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی گفت: طرح‌های آبرسانی و ارتقای کیفی آب ۱۹ روستا در پنج شهرستان استان در قالب پویش الف-ب-ایران به صورت ویدئوکنفرانسی توسط وزیر نیرو افتتاح می‌شود.

علیرضا رضوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این طرح ها اوایل مهر در قالب هفته بیست و یکم پویش "هرهفته_الف_ب_ایران" «ساخت و سازها» و « ساز و کارها»به بهره برداری می رسد، افزود: از تعداد کل طرح های آبرسانی، سه طرح در روستاهای بوکان، هشت طرح در روستاهای پلدشت، ۶ طرح در روستاهای ماکو، یک طرح در نقده و یک طرح نیز در شهرستان سلماس به بهره برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: اعتبار هزینه شده برای اجرا و آماده بهره برداری شدن این طرح ها را ۹۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی ادامه داد: در سامانه های ارتقای کیفی آب شرب روستاها، از فن آوری روز دنیا با روش تبادل یونی جهت حذف فلزات سنگین از آب، استفاده شده است.

وی اظهار کرد: با بهره برداری از این طرح ها، سه هزار و ۸۸ خانوار روستایی با ۱۲ هزار و ۶۶۷ نفر جمعیت از آب شرب سالم، بهداشتی و پایدار برخوردار خواهند شد.

به گزارش ایرنا، میزان برخورداری روستاییان آذربایجان غربی از آب شرب سالم بهداشتی حدود ۸۰ درصد است.

آذربایجان غربی ۲ هزار و ۸۰۰ روستا دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =