استاندار: ادارات آذربایجان‌غربی املاک و اموال هزینه‌بر و بدون استفاده را در لیست فروش قرار دهند

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم توجه به اجرای قانون گفت: ادارات استان، املاک و اموال هزینه بر و بدون استفاده را در لیست فروش قرار دهند.

محمدمهدی شهریاری روز شنبه در جلسه مولدسازی و فروش اموال مازاد ادارات آذربایجان غربی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های ویژه دولت برای افزایش بهره وری و کاهش هزینه های مازاد، فروش اموال غیر منقول مازاد دستگاه های اجرایی است، افزود: روند اقدامات دستگاه های اجرایی در معرفی و فروش اموال مازاد که نگهداری آنها هزینه بر و نیز بلا استفاده است، قابل قبول نیست.

وی با انتقاد از روند اجرای این طرح در آذربایجان غربی اضافه کرد: سهمیه تعیین شده برای استان از قبل فروش اموال مازاد، ۱۷ هزار میلیارد ریال است که به جهت محدودیت زمانی باید اهتمام جدی تری انجام گیرد.

استاندار آذربایجان‌غربی بیان کرد: برخی دستگاه های اجرایی هنوز از معرفی اموال مازاد امتناع می ورزند که در صورت تداوم این روند، در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان نسبت به مازاد اعلام کردن اموال بلااستفاده دستگاه های اجرایی اقدام می کنیم.

شهریاری گفت: این سیاست دولت علاوه بر اینکه موجب اتمام پروژه های عمرانی و پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان و دیگر هزینه های لازم می شود، بهره‌وری دستگاه ها را نیز از طریق حذف هزینه های زائد نگهداری بالا می‌برد.

وی افزود: هزینه های نگهداری اموال مازاد یکی از دلایل بهره وری پایین دستگاه های اجرایی است که هر چه سریعتر باید نسبت به تعیین تکلیف این اموال اقدام لازم انجام گیرد.

به گزارش ایرنا، مولدسازی و فروش اموال مازاد ادارات از جمله مهمترین اقدامات دولت در راستای ایجاد درآمد دولتی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =