دانشگاه علوم پزشکی بیش از توان خود به کرونایی ها خدمات رسانی می  کند 

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دانشگاه علوم پزشکی، کادر درمانی، پزشکان و پرستاران این استان بیش از توان و ظرفیت خود به بیماران کرونایی استان خدمات رسانی می کنند.     

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: حقوق، دستمزد و  کارانه معوق کادر درمانی، پزشکان و پرستاران معالجه کننده بیماران کرونایی این استان به تازگی پرداخت شده اما برخی سایت های محلی  استان با انتشار مطالب غیرواقعی در سایت ها و فضای مجازی اعلام کردند که حقوق های نجومی به آنان پرداخت شده است. 

وی افزود: این موضوع هر چه زودتر از سوی متولیان امر و دستگاه های اجرایی مربوطه بررسی و چنانچه سایت های محلی کهگیلویه و  بویراحمد مقصر هستند برخورد جدی با آنان شود. 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: انتقاد سازنده، منصفانه و دلسوزانه جزو حقوق مسلم رسانه های ارتباط جمعی است و باید رسانه ها و سایت های محلی این استان نیز از تخریب مسؤولان اجرایی و ناامید کردن مردم بپرهیزند. 

کلانتری عنوان کرد: اینگونه رفتارهای افراطی از سوی برخی سایت های محلی کهگیلویه و بویراحمد باید اصلاح شود و در صورت استمرار نیز غیر قابل گذشت بوده و هیچ تعارفی برای برخورد با آنان نمی شود. 

وی ابراز داشت: نقد دلسوزانه، منصفانه و سازنده رسانه ها و سایت های محلی کهگیلویه و بویراحمد سبب توسعه، پیشرفت و شکوفایی  روزافزون استان در ابعاد مختلف شده و با جدیت نیز از چنین انتقادهایی استقبال و حمایت می شود. 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم رعایت هر چه بیشتر نکات بهداشتی، حفظ فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و دستکش و  پرهیز از برگزاری تجمعات عروسی و ترحیم از سوی مردم این استان تأکید کرد.  

کلانتری گفت: سهل انگاری در رعایت این مسائل منجر به مواجهه کهگیلویه و بویراحمد با شرایط دشوارتر شده و مردم استان نیز خسارت  های بیشتری خواهند دید. 

وی با اشاره به نزدیک بودن فصل پاییز و ترکیب بیماری کرونا با سرماخوردگی و آنفلوانزا، اظهار داشت: نظارت و کنترل از سوی متولیان امر  در کهگیلویه و بویراحمد باید سخت گیرانه تر باشد تا از گسترش تلفات انسانی و دیگر خسارت ها در این استان پیشگیری شود. 

کلانتری افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد نسبت به تأمین پارچه مخصوص ماسک به میزان مورد نیاز و توزیع آن  بین کارگاه های تولیدی این استان اقدام کند تا ماسک با قیمت مناسب در اختیار مردم استان قرار گیرد. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: میزان مراجعه سرپایی مردم این استان به  بیمارستان ها و مراکز بهداشتی استان برای انجام تست کرونا تاکنون حدود ۸۰ هزار نفر است. 

پرویز یزدان پناه اظهار داشت: تعداد افراد بستری شده در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون پنج هزار و ۳۳۶ نفر و تعداد افراد ترخیص شده نیز  پنج هزار و ۶۴ نفر است. 

وی افزود: هم اینک ۲۷۲ بیمار کرونایی در بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد بستری است که از این تعداد ۱۰۴ نفر کرونای قطعی بوده و  مابقی نیز در بخش های آی.سی.یو بستری هستند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تعداد بهبودیافتگان کرونایی این استان تاکنون ۶  هزار و ۱۱۱ نفر و تعداد فوتی ها نیز ۱۱۵ نفر است که ۱۰۷ نفر از فوتی ها دارای بیماری زمینه ای بوده اند. 

یزدان پناه عنوان کرد: تعداد موارد مثبت ابتلا به بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون هفت هزار و ۸۶۵ نفر است. 

وی ابراز داشت: روز گذشته ۲۳۳ نمونه تست کرونا در کهگیلویه و بویراحمد انجام شد که از این تعداد ۹۰ مورد مثبت بوده و حدود ۳۳  درصد موارد مثبت نیز مربوط به شهرستان بویراحمد است. 

یزدان پناه گفت: تعداد افراد بستری شده در بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد در هفته های اول تا چهارم شهریورماه امسال به  ترتیب ۱۲۰، ۱۳۸، ۱۱۴ و ۱۵۶ نفر بوده است. 

وی اظهار داشت: تعداد فوتی ها در کهگیلویه و بویراحمد در هفته های اول تا چهارم شهریورماه امسال نیز به ترتیب چهار، ۱۱، ۹ و ۱۸ نفر  بوده است. 

یزدان پناه افزود: میانگین کشوری مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ۲۸.۴ درصد و در کهگیلویه و بویراحمد نیز  ۱۵.۱ درصد است. 

وی بیان کرد: میانگین بروز بیماری کرونا در کشور به ازای هر یک هزار نفر جمعیت ۴.۹ نفر و در کهگیلویه و بویراحمد نیز ۱۱ نفر است. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: ۸۷ گروه ارزیاب برای نظارت بر مدارس این استان در زمینه رعایت مسائل بهداشتی تشکیل و فعال شده است. 

هادی زارع پور اظهار داشت: یک هزار و ۳۲۳ مدرسه کهگیلویه و بویراحمد از ۱۵ شهریورماه امسال تاکنون از سوی این ۸۷ گروه ارزیاب  بررسی و از آنها بازدید شده است. 

وی افزود: این بررسی ها و ارزیابی ها نشان می دهد که مدارس کهگیلویه و بویراحمد وضعیت مطلوبی در زمینه رعایت نکات بهداشتی  دارند. 

زارع پور بیان کرد: ۱۰ هزار لیتر آب ژاول از ۱۵ شهریورماه امسال تاکنون از شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد دریافت و برای  ضدعفونی و گندزدایی بین مدارس این استان توزیع شده است. 

وی عنوان کرد: دوره آموزش مجازی پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا برای افزون بر ۱۳ هزار معلم کهگیلویه و بویراحمد برگزار شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =