۲۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۴
کد خبرنگار: 831
کد خبر: 84045327
۰ نفر

برچسب‌ها

شبکه توزیع برق آمل ایمن‌سازی شد

ساری - ایرنا - شرکت توزیع برق مازندران منطقه ساری اعلام کرد که با برگزاری مانور جهادی تعمیرات و ساماندهی فیدرهای پرعارضه ، شبکه توزیع برق شهرستان آمل در آستانه فصل سرما ایمن‌سازی شد.

به گزارش روابط عمومی این شرکت ، مانور جهادی تعمیرات و ساماندهی فیدرهای پرعارضه شهرستان آمل با حضور 40 اکیپ و 160 نیروی متخصص و فنی و اجرایی برگزار شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران منطقه ساری در آغاز اجرای این مانور گفت : این مانور جهادی با هدف افزایش قابلیت اطمینان و پایداری شبکه، افزایش تاب آوری شبکه توزیع برق آمل، کاهش خاموشی های ناخواسته و افزایش رضایتمندی مشترکین برگزار می شود.

فرامرز سپری افزود : با توجه به اهمیت موضوع اقتصاد مقاومتی در نگهداشت شبکه با هدف کاهش هزینه های جاری در تدوین سناریوی مانور ، انجام فعالیت های کم هزینه و کارا و به کارگیری ظرفیت نیروهای داخلی و پیمانکاری طرف قرارداد از جمله سرویس ، آچارکشی ، شاخه زنی ، فرم دهی و ... در اولویت برنامه های تعریف شده قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه طول مسیر مانور آمل 22 کیلومتر است ، گفت : این مانور بر روی فیدر پرعارضه سورک انجام می شود که از فیدرهای بحرانی شهرستان آمل است.

سپری افزود : ۳۵ اکیپ عملیاتی خط سرد ، 2 اکیپ عملیاتی خط گرم و سه گروه عملیاتی اصلاح شاخه با ۱۶۰ نفر، 2 دستگاه خودرو جرثقیل ، 6 دستگاه خودرو بالابر و 2 دستگاه خودروی عملیاتی پشتیبان در این مانور حضور دارند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران منطقه ساری گفت : فیدر سورک منشعب از پست فوق توزیع آمل 4 با طول کلی 75 کیلومتر با بار پیک 295 آمپر است و هشت هزار و 300 مشترک و حدود 15 روستای را زیر پوشش دارد.

قطعی برق هنگام بارندگی های سنگین و یا وزش تندباد و توفان بویژه در فصل پاییز و زمستان یکی از مشکلات شبکه توزیع برق در مازندران است که همه ساله برای مدتی سبب قطع برق بخشی از مشترکان می شود.

خرداد ماه امسال وزش توفانی با سرعت 90 کیلومتر به بخشی از شبکه توزیع برق دستکم 100 شهرستان مازندران از گلوگاه تا آمل خسارت وارد و مشترکان را برای مدت چند ساعت دچار خاموشی کرد.

بر اساس اعلام شرکت توزیع برق مازندران منطقه ساری در آن زمان ، بیشترین خسارت به شبکه توزیع برق شهرهای آمل ، مناطق جنوبی بابل، قائمشهر و سوادکوه وارد و سبب تا حدود ۱۸۰ فیدر از مجموع ۴۸۲ فیدر توزیع برق در ساعات اولیه آغاز توفان قطع شود.

توزیع برق مازندران دارای ۲ شرکت است که توزیع منطقه ساری یک میلیون و ۳۸۰ هزار مشترک دارد و از گلوگاه تا آمل را پوشش می دهد. ۷۰ درصد از مشترکان توزیع برق مازندران منطقه ساری مشترکان خانگی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =