۲۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۵
کد خبرنگار: 2164
کد خبر: 84045311
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده مجلس: اعتبارات فرهنگی آستارا ناکافی است

آستارا-ایرنا- نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات فرهنگی این شهرستان ناکافی است و مسئولان استانی توسعه زیرساخت های فرهنگی آن را در اولویت قرار دهند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ غلامرضا مرحبا روز شنبه در جلسه شورای آستارا در فرمانداری این شهرستان گفت:  آستارا در کنار تمام ظرفیت‌ها، دارای مرزهای فعال ریلی، دریایی و زمینی است اما نرخ بیکاری در این شهرستان دو رقمی است و نباید جوانان تحصیل کرده خانه نشین باشند.

وی بیان کرد: برخی مساجد در روستاهای آستارا و ساختمان امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) نیمه تمام و تکمیل آنها نیازمند اعتبار است در حالی که این شهرستان پایگاه فرهنگی مومنان کشورهای خارجی هم محسوب می شود.

مرحبا گفت: کتاب های مدارس باید بدون اشتباه چاپ شود و تحریف بدیهیات در این کتاب ها ناپسند است و این اشتباهات واقعیات را عوض نمی‌ کند اما حساسیت‌ها را افزایش می دهد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی افزود: حیران جزو جدایی ناپذیر استان گیلان است و وزارت آموزش و پرورش باید در چاپ کتاب های آموزشی دقت کند و اعتراض خود را نسبت به این قضیه در مجلس شورای اسلامی اعلام خواهم کرد.

فرماندار آستارا هم گفت: توجه به اقتصاد پایدار در بندر آستارا در اولویت فرمانداری قرار دارد و توجه به صادرات و واردات باعث رونق اقتصادی شهرستان خواهد شد.

عباس صابر افزود: نظارت بر کالاهای اساسی در بازار آستارا تشدید شود و مدیران دستگاه های اجرایی مکلف به تکریم ارباب رجوع هستند و در این رابطه هیچ عذری را نمی پذیرم.

وی اضافه کرد: رعایت اصول بهداشتی برای حفظ سلامت دانش آموزان اهمیت ویژه‌ای دارد و آموزش و پرورش این امر را جدی بگیرد.

 امام جمعه آستارا هم گفت: اتحاد، همدلی و همبستگی مسئولان شهرستان از اهمیت خاصی برخوردار است و باعث رفع مشکلات مردم می شود.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: عده ای خواسته یا ناخواسته بدون توجه به برخی عواقب، ناراحتی هایی نظیر اختصاص گردنه حیران به نام استان دیگر را برای مردم گیلان به وجود می‌آورند و این کارها شایسته نیست.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =