موزه انقلاب و دفاع مقدس پاتوق فعالان فضای مجازی ایثار و شهادت می‌شود

تهران - ایرنا - مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: این موزه پاتوق فعالان فضای مجازی ایثار و شهادت می‌شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا، علی اصغر جعفری در نشست هم اندیشی فعالان برتر فضای مجازی در حوزه ایثار و شهادت، بر نقش ممتاز رسانه ها در انتقال ارزش های دینی و انقلابی تاکید کرد و افزود: امروزه ظرفیت های جدید رسانه ای با ظهور شبکه های اجتماعی در فضای مجازی به وجود آمده است که باید از این امکان برای انعکاس و تجلی ارزش های دینی و انقلابی بهره برد.
وی با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس گفت: با توجه به این موضوع امسال ظرفیت بیشتری برای بیان و روایت رشادت ها، دلاورمردی ها، سبک زندگی مومنانه شهدا و رزمندگان و دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس داریم که این مهم همت والای همه مسئولان و دغدغه مندان عرصه ایثار و شهادت به ویژه در حوزه فضای مجازی می طلبد.

گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ، محدود به هفته دفاع مقدس نیست
مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تصریح کرد: البته همانطور که امسال برنامه های خود را به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، محدود به هفته دفاع مقدس نکرده ایم و این برنامه ها در طول سال تداوم دارد، از فعالان برتر فضای مجازی در حوزه ایثار و شهادت نیز انتظار داریم، فعالیت های رسانه‌ای خود را بانگاهی میان مدت و بلندمدت دنبال کنند و ما نیز به عنوان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آمادگی داریم از این فعالیت ها پشتیبانی کنیم و ظرفیت های خود را در اختیار بگذاریم.

وی افزود: باید برای نسل جوان امروز که دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس را ندیده و درکی از این رویدادها بزرگ و ارزشمند ندارد، ترجمه و تببین صحیحی ارائه شود که این مهم نیازمند مخاطب‎شناسی، ظرفیت‎شناسی و راهبردهای دقیق رسانه ای است.

   مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تصریح کرد: ضروریست، پیوست‎‏های تخصصی رسانه‎ای به ویژه در رابطه با دستاوردها، برای هرمجموعه فعال و نقش آفرین در زمینه دفاع مقدس، تهیه شود.

جعفری در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت های ستاد مرکزی اظهار کرد: امسال به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، یکهزار و شصت و یک برنامه توسط نیروهای مسلح، هفتصد و یک برنامه به همت وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای کشوری (ستادی)، در مجموع بیست و شش هزار و پانصد و یک برنامه، اجرا خواهد شد. 

گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در مناسبت های مختلف

وی یادآور شد: این برنامه ها از سوم خرداد آغاز شده اند و تا پایان سال ۱۳۹۹ در طول چهل و سه هفته، ادامه خواهند داشت. عمده برنامه های مهم، گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در مناسبت های سوم خرداد، هفته دفاع مقدس، روز جهانی مقاومت، دهه فجر، مناسبت های مرتبط با هریک از دستگاه های کشوری و لشگری و مناسبت های خاص هر استان است.

دبیر ستاد مرکزی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، تاکید کرد: همه این برنامه ها در راستای نامگذاری سال ۱۳۹۹ از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تقویت و تبیین شعار محوری «ما قوی هستیم» است.

جعفری با بیان اینکه مردم باید امسال بروز و ظهور چهلمین سالگرد دفاع مقدس را با تفاوت بیشتری احساس کنند، گفت: نمایشگاه ملی دستاوردهای چهل سالگی دفاع مقدس یکی از مهمترین برنامه ها به این مناسبت است که  در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور وزارتخانه ها، سازمان ها، دستگاه ها و در مراکز استان ها با رعایت پروتکل های بهداشتی برپا خواهد شد. البته با توجه به تداوم شرایط شیوع همه گیری ویروس کرونا و فاصله گذاری های اجتماعی، قصد داریم این نمایشگاه را با استفاده از توان سازمان صدا و سیما، رسانه ها و  ظرفیت های مجازی، به خانه های مردم ببریم.

در پایان این نشست، پیشنهاد باشگاه فعالان رسانه‎ ای عرصه ایثار و شهادت و دفاع مقدس از سوی شرکت کنندگان مطرح که با استقبال مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، روبرو شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =