بهره برداری از طرح تامین آب پایدار ۳۲ روستا در اصفهان آغاز شد

اصفهان- ایرنا- بهره‌برداری از طرح تامین آب پایدار و اتصال ۳۲ روستا به شبکه آب شهری در استان اصفهان روز یکشنبه با دستور رضا اردکانیان وزیر نیرو بصورت ویدئو کنفرانس آغاز شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان در حاشیه افتتاح این طرحها در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: در قالب این طرح هشت هزار و ۲۰۰ نفر از ساکنان روستاهای استان که پیش از این بصورت غیر پایدار از آب آشامیدنی برخوردار بودند بصورت پایدار و دائم تامین می شود.

هاشم امینی اعتبار این طرح را ۲۵ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این روستاها در شهرستان‌های اصفهان، اردستان، نجف آباد، گلپایگان و چادگان قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: در قالب این طرح پروژه‌های اصلاح و توسعه خطوط انتقال و شبکه توزیع آب به طول ۱۰ کیلومتر، احداث، بهسازی و ارتقای پنج باب حوضچه شیرآلات و شیرخانه تاسیسات مربوط به انشعاب‌گیری، بهسازی، تعویض پمپ و شیرآلات افزایش ظرفیت، افزایش توان برق و اصلاح در ۲ ایستگاه پمپاژ انجام شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان تصریح کرد: پس از اجرای موفق یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و آب و فاضلاب روستایی، این نهاد آبرسانی به روستاها را در اولویت برنامه ریزی‌های سال ۹۹ با همتی مضاعف در راستای تحقق شعار جهش تولید پیگیری خواهد کرد.

امینی ادامه داد: در نخستین گام برای تامین آب آشامیدنی پایدار بیش از ۷۰ روستا که در حاشیه شهرها قرار و امکان اتصال به شبکه شهری را دارند برنامه ریزی شده است.

آب و فاضلاب  استان اصفهان یک میلیون و ۱۸۰ هزار مشترک دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =