مردم اوقاف را امین خود می‌دانند

تهران- ایرنا- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: مردم، اوقاف و امور خیریه را امین خود می‌دانند و اموال خود را در راه خدا وقف می‌کنند.

حجت‌الاسلام سیدمحسن محمودی روز شنبه در نشست تبیین جایگاه وقف در اسلام که در سالن همایش‌های امامزادگان «طاهر» و «مطهر خیرآباد» ورامین برگزار شد، اظهار کرد: وقف یک سنت حسنه  و جاری به شمار می‌رود و از دیرباز مورد توجه مومنان قرار داشته است.
وی تاکید کرد: ادارات اوقاف نیز باید با در نظر گرفتن مصالح وقف، از آن در راه تعظیم شعائر دینی و ترویج فرهنگ اسلامی بهره‌برداری کنند.
روحانیان در برابر هجمه دشمنان ایستادگی کنند
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران اظهار داشت: امروز روحانیان وظیفه دارند تا همچون امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) در حوزه تبلیغات به جدی‌تر وارد شوند و با بیان حقایق اسلام، در برابر هجمه دشمنان ایستادگی کنند.
حجت‌الاسلام سیدمحسن محمودی با اشاره به جایگاه والای مساجد به عنوان مهمترین پایگاه سیاسی و دینی، بیان کرد: روحانیان، ائمه جمعه و جماعات می‌توانند از ظرفیت مساجد به عنوان پایگاه فعال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استفاده کرده و با روشنگری و تبیین جنبه‌های مختلف هجمه دشمنان، کشور را در برابر آسیب تحریف و تخریب بدخواهان نظام بیمه کنند.
امام جمعه موقت ورامین با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۱۴۰۰، اظهار کرد: با نزدیک شدن به انتخابات، بدون‌شک تخریب‌ها و دروغ‌پردازی‌های دشمنان نظام بیشتر از قبل می‌شود و بر همین اساس نباید نسبت به اتفاق‌های جامعه بی‌تفاوت بود و میدان را به دشمن واگذار کرد.
سنت حسنه وقف یکی از افتخارات مکتب اسلام و نیز از موثرترین اهرم‌های اعتقادی و فرهنگی برای جبران بخشی از نیازهای مادی و معنوی جامعه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =