فرزندان مددجویان چهار استان در مازندران آموزش خلبانی پهپادی دیدند
عکس آرشیوی است.

ساری - ایرنا - فرزندان مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) چهار استان با برگزاری دوره حرفه‌ای در مازندران ، آموزش خلبانی پهپادی را به طور کامل فرا گرفتند.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی کمیته امداد امام (ره) مازندران ، در سومین دوره آموزشی خلبانی پهپادی که در اردوگاه شهید رجایی فریدونکنار برگزار شد ، فرزندان مددجو که فارغ التحصیل دانشگاه هستند از چهار استان خوزستان ، گلستان ، اردیبل و مازندران شرکت داشتند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران گفت که شرکت کنندگان در این دوره با سمپاشی مزارع کشاورزی به وسیله پهپاد آشنا شدند.

سیدعلی اصغر رضایی طالشی افزود : پس از پایان دوره و گرفتن گواهی نامه خلبانی توسط این کارآموزان به هر کدام از آنها تسهیلات اشتغال پرداخت می شود تا با تشکیل تیم سه نفره و خرید پهپاد به کسب و کار مشغول شوند.
وی گفت که آموزش‌های خلبانی پهپادی در سه دوره شامل دوره اول مقدماتی در بهشهر ، دوره دوم به صورت تئوری در خراسان رضوی ودوره سوم به صورت تکمیلی و حرفه ای در مازندران برگزار شد.
رضایی ابراز امیدواری کرد که با اجرای طرح های نو و دانش بنیان ، نگاه نو به مجریان طرح اشتغال ارائه و ظرفیت ها و فرصت های لازم برای این منظور فراهم شود.

استفاده از پهپاد در زیرمجموعه بخش کشاورزی کشور از جمله پایش و سمپاشی مزارع سابقه زیادی ندارد ولی طی ۲ سال اخیر همواره رو به گسترش بود. در استان مازندران به کارگیری پهپاد برای سپمپاشی مزارع به پاییز سال ۹۸ بر می گردد که ۲ فروند پهپاد در بابلسر برای این منظور به پرواز در آمدند.

مسئولان جهاد کشاورزی مازندران پیش بینی کرده اند که این وسیله طی سال های آینده به یکی از ماشین های ضروری کشاورزی استان تبدیل شود و به همین دلیل هم در پاییز سال گذشته ۸۰ درصد از قیمت ۱۰۰تا ۱۵۰ میلیون تومانی این پهپاد ها به صورت تسهیلات با سود ۱۵درصدی به متقاضیان پرداخت شد. هر پهپاد در مدت ۲۰ دقیقه تا یک هکتار عرصه کشاورزی و باغی را به صورت منظم و دقیق سمپاشی می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =