شرایط مزایده عمومی اجاره عکاس‌خانه کاخ گلستان اصلاح شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی گفت: ﻣﺰﺍﯾﺪه ﻋﻤﻮﻣﯽ ﺍﺟاره عکاس‌خانه ﮐﺎخ ﮔﻠﺴﺘﺎن بر اساس شرایط جدید کرونایی اصلاح شد.

خشایار نیکزادفر بیان کرد: با توجه به ﻫﻤﺎﻫﻨﮕﯽ انجام‌شده ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﻣﺪﯾﺮ ﮐﺎﺥ ﮔﻠﺴﺘﺎﻥ و در ﺭﺍﺳﺘﺎﯼ ﺍﺑﻼﻏﯿﻪ مدیرکل ﺍﻣﻮﺭ ﭘﺸﺘﯿﺒﺎﻧﯽ ﻭﺯﺍﺭﺕ میراث‌فرهنگی، ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﯼ ﻭ صنایع‌دستی و با توجه ﺑﻪ ﻭﺿﻌﯿﺖ کنونی ﺟﺎﻣﻌﻪ، همه‌گیری ﻭﯾﺮﻭﺱ ﮐﺮﻭﻧﺎ، ﻗﯿﻤﺖ ﭘﺎﯾﻪ ﺍﺟﺎﺭﻩ عکاس‌خانه ﮐﺎﺥ ﮔﻠﺴﺘﺎﻥ ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﻫﯿئت ﮐﺎﻧﻮﻥ ﮐﺎﺭﺷﻨﺎﺳﺎﻥ ﺭﺳﻤﯽ ﺩﺍﺩﮔﺴﺘﺮﯼ ﺑﺮ ﺍﺳﺎس ﺷﺮﺍﯾﻂ ﺣﺎﮐﻢ، ﺗﻌﺪﯾﻞ ﻭ ﺗﻘﻠﯿﻞ پیدا کرد.

بر اساس اعلام میراث آریا، او افزود: این ﻣﺰﺍﯾﺪﻩ مجددا ﺑﺎ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﺟﺪﯾﺪ برگزار شده ﺍﺳﺖ. اطلاعات مزایده عمومی جدید از ۲۵ شهریور تا ۹ مهر ۹۹ از طریق سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) به شماره مزایده ۵۰۹۹۰۰۱۵۰۴۰۰۰۰۰۳ قابل‌ مشاهده است.

پیش از این نیکزاد خبر داده بود این مزایده از ۱۷تا ۲۸ تیر در سامانه قابل مشاهده است.

مجموعه کاخ گلستان

مجموعه کاخ گلستان، یادگاری به جای مانده از ارگ تاریخی تهران محل اقامت شاهان سلسله قاجار و از زیباترین و کهن ترین بناهای پایتخت دویست ساله ایران است. سابقه تاریخی ارگ سلطنتی که محدوده مکانی تاریخی آن را در شمال خیابان و میدان امام خمینی (سپه) در سمت غرب خیابان خیام، در شرق خیابان ناصرخسرو و در جنوب خیابان ۱۵ خرداد و میدان ارگ تشکیل می دهد، به روزگار صفویه باز می گردد.

در هفته پیش نیز مدیر مجموعه کاخ گلستان به ایرنا خبر دادند، دری از خیابان ناصرخسرو به این کاخ باز می شود و علاقمندان می‌توانند از ضلع شرقی این کاخ به این مجموعه جهانی ورود داشته باشند. 

ورودی که منتقدان معتقد بودند نباید باز شود،‌ زیرا فضا و آمد و شد این خیابان به کارکرد فرهنگی کاخ گلستان نمی‌خورد اما مدیران کاخ و مسئولان این کاخ نظر دیگری دارند آنها می گویند باز شدن این مسیر می تواند بخشی از مسیر گردشگری تاریخی را در تهران زنده کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =