۱۵ نقطه کوهستانی دهدز ایمن‌سازی شد

اهواز - ایرنا - رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دهدز از توابع شهرستان ایذه گفت: ۱۵ نقطه در مسر جاده خوزستان به چهارمحال و بختیاری شامل اصلاح نقاط ریزشی در حوزه دهدز، تابستان امسال ایمن‌سازی شد.

حمداله کیانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: جاده اهواز - ایذه - دهدز به سمت چهارمحال و بختیاری از لحاظ جابه‌جایی مسافر و بار از اهمیت زیادی برخوردار است و حوزه راهداری دهدز نیز از مهمترین نقاط آن است.

وی افزود: همه ساله در فصل‌های پاییز و زمستان و هنگام بارش برف و باران شاهد ریزش سنگ و صخره به درون این جاده هستیم.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دهدز ادامه داد: در فصل تابستان و با استفاده از ظرفیت این اداره، حدود ۱۵ نقطه در این مسیر ایمن‌سازی شده ‌است، و سنگ‌ها و صخره‌هایی که احتمال سقوط به جاده داشتند به سمت پایین دست جاده هدایت شدند.

وی با بیان اینکه حدود پنج نقطه دیگر برای پاکسازی وجود دارد افزود: با توجه به مشکل بودن کار در این نقاط، یک پروژه برای آنها تعریف شده‌ که به زودی به مناقصه می‌رود و پیمانکار منتخب کار ایمن‌سازی این نقاط را انجام خواهد داد.

در سالیان گذشته و در چندین نوبت، ریزش کوه به درون جاده دهدز به لردگان، موجب مسدود شدن چند ساعته این جاده و معطلی ترددکنندگان شده‌بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =