حمایت ۴۰۰ میلیون ریالی از رساله‌های کاربردی دکتری در حوزه ژن درمانی

تهران- ایرنا- براساس برنامه‌ حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رساله‌های کاربردی در مقطع دکتری در زمینه‌های ژن درمانی، ایمونوسل تراپی، مهندسی بافت، سلول ‌درمانی و فرآورده‌های سلولی و تجهیزات فنی حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال حمایت می شوند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری،  براساس این برنامه‌ حمایتی رساله‌های کاربردی که در مقطع دکتری در زمینه‌های ژن درمانی، ایمونوسل تراپی، مهندسی بافت، سلول ‌درمانی و فرآورده‌های سلولی و تجهیزات فنی حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، تدوین شده باشند، در صورت انتخاب توسط کارشناسان ستاد، مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

حمایت از رساله‌های کاربردی مقطع تحصیلی دکتری، یکی از بسته‌های حمایتی طراحی شده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری است تا علم و دانش، تولید شده در دانشگاه به سمت تجاری‌سازی راهبری شود. در این راستا ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری از رساله‌های مقطع دکتری حمایت می‌کند.

کاربردی بودن، ارائه راهکاری فناورانه و علمی برای یکی از چالش‌ها و نیازهای این حوزه و انطباق با اهداف و سیاستگذاری‌های ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، از جمله معیارها و شاخصه‌ها برای دریافت این حمایت است.

همچنین پروپوزال‌های ارائه شده در حوزه‌های اعلام شده باید از اول مهرماه سال گذشته تا ۱۵ مهر ماه امسال در یکی از دانشگاه‌های کشور مصوب شده و مشمول شرایط آیین‌نامه نیز باشند.

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با تشکیل یک شورای پژوهشی بر اساس قوانین و شاخصه‌های اعلام شده، رساله‌های ارسالی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

در پایان رساله‌های منتخب تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال حمایت می‌شوند. علاقه‌مندان تا ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۹ فرصت دارند با مراجعه به سایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، از جزئیات و ثبت‌نام در این طرح اطلاع کسب کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =