احتمال ورود گلستان به موج سوم کرونا

گرگان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گلستان با اشاره به پیشگامی این استان در پذیرش موج‌های اول و دوم شیوع کرونا، نسبت به احتمال ورود این استان به موج سوم این بیماری هشدار داد.

عبدالرضا فاضل روز شنبه در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کووید ۱۹ اظهار داشت: یکی دیگر از نگرانی های پیش رو، احتمال همزمانی شیوع موج سوم کرونا با آنفولانزای فصلی در پاییز است که می تواند مشکلات زیادی را برای مردم و کادر درمان ایجاد کند.

وی بیان کرد: اگر موج سوم کرونا در استان فعال شود، ناچار به اعمال برخی محدودیت ها از جمله تجدید نظر در ساعت فعالیت مدارس هستیم.

به گفته وی در حال حاضر ۲۴۳ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۶۹ بیمار در بخش‌های ویژه بستری بوده و ۲۸ بیمار به دستگاه ونتیلاتور وصل شدند.

استاندار گلستان هم در این جلسه با اشاره به کاهش تعداد بیماران کرونایی استان گفت: در حال حاضر به ازای هر صد هزار جمعیت استان ۱.۵۵ بیمار کرونایی بستری هستند که میانگین کشوری این رقم ۱۱.۵ بیمار است.

هادی حق‌شناس اظهار داشت:در نتیجه رعایت پروتکل های بهداشتی، تعداد شهرهای دارای وضعیت قرمز شیوع کرونا کاهش یافته و به جز بندرگز با وضعیت قرمز، ۱۱ شهرستان دیگر استان در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

وی گفت که وضعیت شیوع کرونا در مراوه تپه و گمیشان سفید است.

سراج‌الدین عارف‌نیا معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان هم در این جلسه گفت: از مجموع بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان، ۴۶ درصد در رده سنی بالاتر از ۶۰ سال، ۲۷ درصد در رده سنی ۴۰ تا ۶۰ سال، ۱۳ درصد در رده سنی ۳۰ تا ۴۰ سال، ۴ درصد در رده سنی ۲۰ تا ۳۰ سال و بقیه در رده سنی ۵ تا ۲۰ سال قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز شنبه گفت: تاکنون ۴۱۹ هزار و ۴۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و با جان باختن ۱۶۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور  به ۲۴ هزار و ۱۱۸ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =