نمایشگاه خیبر در کرج گشایش یافت

کرج - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه جواد الائمه (ع) منطقه محمدشهر کرج اعلام کرد: به مناسبت چهلمین سال هفته دفاع مقدس، نمایشگاه عملیات خیبر در منطقه محمدشهر کرج گشایش یافت.

سرگرد احسان جعفری روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این نمایشگاه در زمینی به وسعت سه هکتار ایجاد شده و برای روایت عملیات خیبر یک دریاچه مصنوعی در وسعت ۵۰ در ۷۰ متر ساخته شده است.

وی با بیان اینکه این عملیات اولین عملیات آبی خاکی رزمندگان اسلام  در دفاع مقدس بوده است، افزود: در این نمایشگاه از ادوات نظامی نیز استفاده شده و عملیات خیبر با روایت گری راویان هشت سال دفاع مقدس بازسازی می شود.

جعفری مدت فعالیت این نمایشگاه را ۱۰ شب عنوان کرد و اظهار داشت: همچنین در این نمایشگاه هر شب یک نمایشنامه اجرا می شود ضمن اینکه بازارچه محصولات فرهنگیبا ۳۰ غرفه در حاشیه آن  راه اندازی شده است.

نمایشگاه پلاک ۴۰ در محمدشهر

فرمانده سپاه ناحیه جوادالائمه (ع)‌منطقه محمدشهر کرج یکی دیگر از برنامه های این ناحیه در هفته دفاع مقدس را برگزاری نمایشگاه پلاک ۴۰ برشمرد و گفت: این نمایشگاه به نقش زنان در دوره های مختلف تاریخی همچون دفاع مقدس، مدافعان حرم و دفاع زیستی پرداخته و همچنین نقش زنان در مقدمات ظهور نیز بررسی می شود.

وی افزود: این نمایشگاه در پارک آزادگان ولدآباد محمدشهر راه اندازی شده که دارای غرفه های اقتصاد مقاومتی برای زنان بی سرپرست محمدشهر نیز می باشد.

جعفری بیان داشت: همچنین در مسکن مهر ماهدشت یک نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و فرهنگی راه اندازی شده است.

وی یکی دیگر از برنامه های این ناحیه را در هفته دفاع مقدس راه اندازی کاروان روایت گری دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: این کاروان در ۱۰ منطقه محمدشهر و ماهدشت مستقر می شوند و برنامه هایی همچون روایت گری، مسابقه و معرفی رزمندگان و شهدای این محلات را اجرا می کنند.

فرمانده سپاه ناحیه جوادالائمه (ع) محمدشهر کرج آخرین برنامه را رزمایش دیدار برشمرد و افزود: در این برنامه به صورت هماهنگ و منسجم در روز ۳۱ شهریور ماه با حضور در منزل ۲۰۰ نفر از خانواده های شهدای محمدشهر و ماهدشت از آن ها  تجلیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =