نظارت بر شیوه‌نامه بهداشتی مدارس، اولویت اصلی آموزش و پرورش کرمان است

کرمان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: نظارت و ارزیابی سختگیرانه بر روند اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی در مدارس اولویت اصلی این اداره کل است.

احمداسکندری نسب روز شنبه در نشست کارشناسان و کارشناس مسئولان ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان که به صورت مجازی برگزار شد با اشاره به اینکه سومین هفته بازگشایی مدارس را آغاز کرده ایم افزود: نظارت و ارزیابی از مدارس در شرایط فعلی، اهمیت و ضرورت بیشتری دارد و باید نظارتی اجماعی و اجمالی صورت گیرد و همه مدارس بازدید شود.

وی اظهار داشت: با تاکید صاحب نظران در نهاد ریاست جمهوری، وزارت آموزش و پرورش و ستاد ملی مقابله با کرونا اصل بر آموزش حضوری با رعایت کامل بهداشت در مدارس است، از آن جا که مدرسه محل تردد اولیا، معلمان و دانش آموزان است باید محیطی عاری از هرگونه عیب و نقص به ویژه در زمینه بهداشت و سلامت باشد و نظارت های سخت گیرانه ای اعمال شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داشت: همکاران ما در آموزش و پرورش مانند مدافعان سلامت در حوزه سلامت و بهداشت جایگاه خاصی در شرایط کرونایی در جامعه دارند.

اسکندری نسب افزود: چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان سرانه به مدارس واریز و چند روز قبل نیز یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان لوازم بهداشتی و ورزشی به مدارس استان ارسال شده است.

وی با بیان اینکه اصل بر حضور دانش آموزان در مدارس است، گفت: مدرسه باید باز و آموزش حداکثری مد نظر باشد و در واقع یکی از دلایل بازگشایی مدارس پیشگیری از بازماندن از تحصیل دانش آموزان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در پایه اول ابتدایی ۹۸ درصد پوشش در استان کرمان داریم و حتی با یک یا دو دانش آموز هم مدارس برقرار می شوند اما با این حال هنوز هم ۲ درصد دانش آموزان بازمانده از تحصیلند.

اسکندری نسب بیان داشت: در جلسات انجمن اولیا و مربیان باید اطمینان حداکثری برای اولیا حاصل شود که آموزش به بهترین شیوه در حال انجام است، باید این نکته را که مدرسه علاوه بر این که کانون یادگیری است، کانون تعاملات اجتماعی و عاطفه و یادگیری ارتباطات هم هست را در جامعه نهادینه کنیم، همچنین ارتقای توانمندی های جسمی، روحی و عاطفی دانش آموزان ماموریت اصلی ما در آموزش و پرورش است که یکی از اصل های سند تحول بنیادین هم هست و باید به دانش آموزان شیوه های خودمراقبتی را بیاموزیم.

وی با ابراز خرسندی از این که تا امروز در استان کرمان به همت همکاران به ویژه واحدهای نظارتی هیچ مشکل بهداشتی و آموزشی در مدارس گزارش نشده است، گفت: معلمان دلسوز شریف ترین اقشار هستند که بدون منت کار می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه در آموزش و پرورش از حمایت صد در صدی مقام معظم رهبری برخورداریم، گفت: به لطف الهی دستگاهی هستیم که مشکلاتمان نسبت به سال های قبل کمتر شده و باید همه با هم برای آگاهی بخشی به والدین در خصوص آموزش های مجازی و حضوری تلاش کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =