معاون استاندار: تشدید کنترل‌ها برای مقابله با کرونا در کرمان ادامه دارد

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: آمارها نشان می‌دهد رعایت نکردن و یا سهل‌انگاری موجب افزایش بیماری کرونا می‌شود که برای رعایت پروتکل های بهداشتی تشدید کنترل ها ادامه دارد.

به گزارش ایرنا ، محمد صادق بصیری روز شنبه در نشست ستاد استانی کرونا افزود: با وجود اینکه وضعیت ابتلا به بیماری کرونا در  کرمان نسبت به دیگر استان‌ها بدتر نیست، اما همچنان در وضعیت قرمز هستیم و باید کنترل موارد دنبال شود.

وی تصریح کرد: در حوزه مدارس،  استان کرمان با ۸۳ درصد، وضعیت بهتری به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسبت به سایر نقاط دارد در حالی که این میانگین در کشور ۷۷ درصد است،  

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان تاکید کرد: با وجود اینکه در زندان‌های کشور رعایت پروتکل‌ها ضعیف بوده، اما استان کرمان بهترین عملکرد را در زندان‌ها داشته و در بازدیدهای انجام شده عنوان فوق‌العاده عالی ذکر شده است.  

وی ادامه داد: برای ما مدرسه یا زندان تفاوتی ندارد و باید سلامت فرد تامین شود،  مدیریت و کنترل امور را در هر مکانی امکان پذیر است.

موارد مثبت ابتلا به کرونا در کرمان افزایش داشته است

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: طی هفته گذشته حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش موارد بستری در بیمارستان و موارد مثبت ابتلا به کرونا نسبت به هفته قبل از آن افزایش داشتیم.

حمید رضا رشیدی نژاد افزود:  میزان مرگ و میر ناشی از کرونا ویروس در استان کرمان تقریبا ثابت است و نسبت به خیلی از استان‌ها وضعیت مطلوب‌تری داریم.

وی تاکید کرد: وضعیت دسترسی به ماسک در سطح استان و مراکز توزیع خیلی بهتر از قبل شده و ماسک در دسترس مردم نسبت به قبل بیشتر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: در ابتدای کار در تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده  سوء استفاده هایی توسط برخی صورت گرفته بود که اگر در حال حاضر استانداردهای فنی و بهداشتی رعایت شود، روند کار را تسهیل می کنیم و با متقاضیان تولید همکاری داریم.

وی تاکید کرد: دیگر رنگ بندی وضعیت کرونا نداریم و باید کلمه را تغییر داده و در بیان وضعیت شیوع بیماری، از کلماتی مانند هشدار یا در معرض خطر اعلام کنیم.

رشیدی نژاد با اشاره به سفر برخی افراد از کرمان به استان هرمزگان در هفته گذشته افزود: روند بیماری در استان هرمزگان مجددا صعودی شده که  باید رعایت و مراقبت کنیم.

وی با بیان اینکه هنوز واکسن آنفولانزا وارد کشور نشده است، تاکید کرد: واکسن پس از اینکه وارد کشور شد، در اختیار استان ها قرار میگیرد و توزیع می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =