کشف ۲۶۰ هزار عدد داروی قاچاق در البرز

کرج - ایرنا - فرمانده انتظامی البرز از کشف ۲۶۰ هزار و ۲۷۷ عدد انواع دارو یقاچاق از یک دستگاه تریلر در آزادراه کرج - قزوین در محدوده این استان خبر داد.

به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع رسانی پلیس البرز، عباسعلی محمدیان افزود:  ماموران اداره مبارزه قاچاق کالا و ارز پلیس اقتصادی حین گشت زنی در آزادراه کرج - قزوین به یک دستگاه تریلی یخچال دار مشکوک شده و دستور توقف آن را صادر کردند.

 ماموران در بررسی های اولیه متوجه شدند تریلی حامل تعداد زیادی دارو بیماران کلیوی و انواع قرص و کپسول است و مدارکی که راننده ارائه کرده دارای مغایرت بوده که با هماهنگی مقام قضائی راننده دستگیر و تریلی توقیف و به پلیس اقتصادی منتقل شده است.

سردار محمدیان گفت: در بازرسی تکمیلی ماموران ۲۶۰ هزار و ۲۷۷ عدد انواع دارو قاچاق  از تریلی توقیفی کشف شد و  با حضور نماینده شرکت ارسال کننده دارو و انجام تحقیقات تخصصی مشخص شد که با توجه به تخصیص یارانه به تولید داروها و افزایش قیمت داروها در خارج از مرزهای کشور، آن ها قصد داشتند داروها را خارج از شبکه به یکی از استان های مرزی کشور منتقل کنند.

فرمانده انتظامی استان البرز اظهار داشت: در این برهه حساس که دشمنان با تحریم های ظالمانه از رسیدن دارو به کشور جلوگیری می کنند، پلیس با هرگونه فعالیت قاچاقچیان به ویژه در زمینه قاچاق دارو که لطمات جبران ناپذیری را به سیستم درمانی کشور وارد می کند به شدت برخورد می کند.

طی سال جاری مقادیر زیادی انواع دارو، لوازم پزشکی ، بهداشتی ، ماسک ، الکل  و دستکش قاچاق ، احتکاری و غیربهداشتی در استان البرز کشف شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =