رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس قصرشیرین مطلوب است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی در مدارس این شهرستان طبق بازدیدهای مستمری که از کلاس‌های درس مدارس داشته‌ایم از ابتدای شروع سال تحصیلی تاکنون، مطلوب است.

حجت الله خدرویسی روز شنبه در حاشیه بازدید از مدارس قصرشیرین، افزود: تمامی موارد و دستورالعملهای بهداشتی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی و فیزیکی و موازین بهداشتی و گند زدایی مدارس از سوی معلمان و مدیران و دانش آموزان به خوبی رعایت می شود.

وی اظهار داشت: هماهنگی لازم با برخی از ادارات شهرستان قصرشیرین انجام شده تا در خصوص مواد ضدعفونی و ماسک به مدارس قصرشیرین کمک کنند و این اقلام را در اختیار مدارس به منظور استفاده دانش آموزان قرار دهند.

معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: بیماری ویروسی کرونا یک مشکل و معضلی است که اکنون تمام جهان را درگیر کرده و تنها راه مقابله با آن و پایان دادن به این ویروس منحوس رعایت موازین بهداشتی از سوی مردم و جدی گرفتن آن است.

خدرویسی از تمام مردم خواست تا بازهم توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند و از تمامی والدینی که شیوه حضور در مدارس را برای فرزندانشان انتخاب کرده اند درخواست کرد تا با اولیا و مربیان مدارس همکاری کنند تا سلامت دانش آموزان به مخاطره نیفتد.

وی افزود: کارشناسان شبکه بهداشت به صورت روزانه از مدارس شهرستان بازدید می کنند و کار ضدعفونی مدارس هم به صورت روزانه انجام می شود.
 امسال ۵۰ مدرسه شهرستان قصرشیرین با چهار هزارو ۵۰ تن دانش آموز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی  سال تحصیلی جدید را شروع کردند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد.