۸۰۱ کیلوگرم مواد مخدر در کردستان کشف شد

سنندج - ایرنا - رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی کردستان گفت: ماموران انتظامی موفق شدند در نیمه نخست امسال در مجموع ۸۰۱ کیلوگرم انواع موادمخدر از سودگران مرگ و باندهای قاچاق کشف و ضبط کنند.

سرهنگ فرامز شاکری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۱ درصد افزایش داشت که ۸۵ درصد کشفیات مربوط به تریاک، هشت درصد حشیش، یک درصد هروئین، یک درصد شیشه و بقیه سایر مواد است.

وی اضافه کرد: در نتیجه عملیات‌های پلیسی یک هزار و ۵۷۲ قاچاقچی، خرده فروش و عوامل توزیع مواد نیز دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شدند همچنین ۷۵ دستگاه انواع خودرو و ۱۵ دستگاه موتور سیکلت نیز توقیف شد.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی کردستان یادآور شد: ۵۰ نفر از سوداگران مرگ دستگیر شده در نیمه نخست سال جاری قاچاقچی، ۴۹۳ نفر خرده فروش و بقیه نیز سایر عوامل از جمله نگهدارنده و اسکورت هستند.

سرهنگ شاکری در خصوص توصیه‌های پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد: اگر مصرف سیگار فرزندتان را پذیرفته‌اید، برای اعتیاد او به مواد خطرناک‌تر آماده باشید چرا که حدود نیمی از معتادان کشور، مصرف مواد را بین ۱۵ تا ۲۲ سالگی آغاز کرده‌اند.

وی افزود: اگر به سوالات فرزندتان درباره موادمخدر و روانگردان‌ها پاسخ صحیح ندهید، آنها پاسخ غلط را از دوستانشان خواهند آموخت و ۴- برای محافظت فرزندان از اعتیاد، نه آزادی و نه سخت‌گیری بلکه نظارت و حمایت دائمی راهگشا است.

سرهنگ شاکری اظهار داشت: نتایج مطالعات نشان می‌دهد نوجوانانی که با والدین خود رابطه صمیمی و عمیق دارند، کمتر به سمت سوء مصرف موادمخدر و روان‌گردان‌ها گرایش پیدا می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =