نایب رییس زنان فدراسیون وزنه‌برداری: کادر فنی تمرینات ملی‌پوشان را زیر نظر دارد

تهران- ایرنا- نایب رییس زنان فدراسیون وزنه‌برداری گفت: کادر فنی تیم ملی با ملی‌پوشان وزنه‌برداری در استان‌های مختلف در ارتباط هستند و تمرینات و برنامه‌های تمرینی آنان را زیر نظر دارند.

«مریم منظمی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: وزنه‌برداران در استان‌ها زیر نظر مربی خود تمرین می‌کنند و فیلم تمرینات خود را برای ما می‌فرستند و آن را رصد می‌کنیم. «اکبر خورشیدی» نیز به عنوان یک مشاور با تمامی ملی‌پوشان در ارتباط است و برنامه‌ها را از آنان می‌گیرد. همچنین پزشک تغذیه نیز مطالبی را به صورت علمی در کانال وزنه‌برداری قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون فدراسیون جهانی هیچ مسابقه‌ای را به ما اعلام نکرده است، گفت: همانطور که در بخش مردان فعالیتی صورت نمی‌گیرد، در بخش زنان نیز اینگونه است.  به دور از منطق خواهد بود تا ورزشکاران را از استان‌های خود به اردوی تیم ملی فرابخوانیم بنابراین وزنه‌برداران در استان‌های خود زیر نظر مربیان استانی تمرین می‌کنند.

نایب رییس زنان فدراسیون وزنه‌برداری عنوان کرد: «الهام حسینی» از علم تمرینی خوبی برخوردار است و پروتکل تمرینی و علمی مناسبی را برای خود تعریف کرده و به جد آن را پیگیری می‌کند. آن چیزی که اکنون مطرح شده نبود حریف تمرینی است اما در حال حاضر سلامت وزنه‌برداران در اولویت قرار دارد.

وی ادامه داد: کرونا ریه را درگیر می‌کند ورزشکار حرفه‌ای،  آمادگی خود را برای همیشه از دست می‌دهد. در این رشته،  وزنه‌بردار  در سطح بدنسازی باشد، کفایت می‌کند. ما در سطح مسابقه نیستیم تا حتما حریف تمرینی داشته باشیم  و رکورد بزنیم.

منظمی گفت: وزنه‌برداری جزو رشته‌هایی است که ورزشکاران آن با هم تماس زیادی ندارند و همین که به صورت انفرادی تمرین می‌کنند، جای شکر آن باقیست.  سلامتی برای ما مهم است و با صبر و حوصله این بحران را سپری می‌کنیم تا به شرایط ثابت برسیم.

نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری یادآور شد: اگر فدراسیون جهانی بخواهد مسابقات بین‌المللی را برگزار کند، حداقل از ۴۰ روز قبل یعنی کمترین زمانی که می‌بایست اعلام کنند، به ما اطلاع می‌دهد. هر چند این زمان برای تمرین و اردوها باید بیشتر باشد.

وی افزود: اینگونه نیست که فدراسیون جهانی ضرب‌الاجل بدهند و بگویند که در این تاریخ مسابقات برگزار می‌شود بلکه فرصت لازم را برای آمادگی وزنه‌برداران در اردوها می‌دهند و مطمین هستم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =