شناسایی ۳۹ ملک مازاد دستگاه دولتی و ۵ خبر کوتاه دیگر از استان یزد

یزد - ایرنا - معاون نظارت مالی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد گفت: ۹ دستگاه دولتی این استان در راستای اجرای سیاست های مالی دولت ۳۹ فقره ملک مازاد خود را برای فروش به اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد معرفی کردند.

به گزارش ایرنا سعید نورایمانی روز شنبه در نشستی  در جمع ذیحسابان یزد افزود: طبق تصمیمات گرفته شده دستگاهها باید مراحل تشکیل پرونده تا صدور مجوز فروش را پیگیری کنند.

وی بر معرفی اموال مازاد دستگاههای اجرایی استان تاکید کرد و گفت: کارگروه ویژه بررسی و رسیدگی به پرونده های موضوع این قانون در استان تشکیل شده و در صورتیکه اقدامی در این زمینه صورت نگیرد کارگروه بند دال تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۹۹ راسا نسبت به شناسایی و فروش آن اقدام خواهد کرد.

معاون نظارت مالی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با بیان اینکه کسری اعتبارات دستگاهها باید از محل فروش اموال مازاد غیرمنقول تامین شود  افزود: ثبت اموال در سامانه سادا یکی از شروط اصلی فروش اموال مازاد می باشد و در صورتیکه که نسبت به این کار اقدام نشود امکان فروش اموال وجود ندارد.

بر اساس بند د تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۹۹، دستگاههای اجرائی مکلفند اطلاعات ساختمان‌ها، فضاهای اداری، غیراداری و سایر اموال و دارایی‌های غیرمنقول را در سامانه جامع اموال دستگاههای اجرائی (سادا) تکمیل کنند. تخصیص اعتبارات طرحهای تعمیرات اساسی و ماشین‌آلات و تجهیزات در سال ۱۳۹۹ منوط به ثبت اطلاعات موضوع این بند است.

تاکنون هفت هزار و ۵۹۶ فقره اموال غیرمنقول دولت در استان یزد در سامانه سادا ثبت شده است.

سهم استان یزد از محل فروش اموال مازاد غیرمنقول دولت در سالجاری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان می باشد که ۵۰ درصد آن برای اجرای طرح های نیمه تمام اختصاص می یابد و بقیه برای جبران کسری اعتبارات هزینه ای دستگاههای اجرایی هزینه می شود.

***

خادمان و فعالان ترویج فرهنگ نماز دستگاههای استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی استان یزد طی مراسمی با حضور مسئولان ستاد اقامه نماز استان مورد تجلیل قرار گرفتند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در این مراسم با تسلیت سالروز شهادت حضرت زین العابدین حضرت امام سجاد (ع) به نقش نماز در تقویت بعد معنوی و زندگی انسان اشاره کرد و بر توسعه و ترویج فرهنگ نماز در جامعه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد "علی نمازی " با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری امر   نماز، اظهار داشت: اقامه نماز و حضور خالصانه در این فریضه الهی، انسان را از خطاها و لغزش ها باز می دارد.

وی بر توجه به اصل نماز، فارغ از مسایل اداری و ارزیابی های انجام شده تاکید کرد وگفت: نماز، موجب سرافرازی انسان در پیشگاه خداوند می شود.

وی تصریح کرد: نماز به طور منظم و با رعایت پروتکل های بهداشی در زمان مقرر در این اداره کل برگزار می شود .

رئیس ستاد اقامه نماز استان یزد هم در این مراسم با بیان اینکه برخی آنچه را که برای نماز صرف می شود هزینه تلقی می کنند گفت: هر آنچه برای اقامه و ترویج فرهنگ نماز خرج می شود هزینه نیست؛ بلکه سرمایه گذاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد حجت الاسلام موسوی در مراسم تجلیل از خادمان و فعالان نماز این اداره کل افزود: باید برای اقامه  نماز سرمایه گذاری کنیم و فرهنگ نماز را بیش از پیش در جامعه ترویج دهیم.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم در خصوص نماز ، بر فراهم کردن زمینه اقامه نماز در جامعه تاکید کرد و گفت: مدیر مسلمان باید زمینه را برای اقامه نماز در مجموعه خود فراهم کند.

حجت الاسلام موسوی افزود:  در قرآن کریم آیات متعددی در خصوص اقامه نماز بیان شده و قرآن سفارش می کند که زمینه اقامه نماز را آماده کنیم تا دیگران نماز را به پا دارند.

وی برقراری نماز در مدت زمان مشخص شده اول وقت را مورد تاکید قرار داد وگفت: باید زمان نماز در ادارات دولتی رعایت شود که ارباب رجوع در دریافت خدمات معطل نشود.

امام جماعت اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد هم در این نشست بر توجه به نماز اول وقت تاکید کرد و گفت: نماز موجب سربلندی انسان در دنیا می شود و توشه ای برای آخر و عالم قیامت او خواهد بود.

حجت الاسلام "حسین مظفری " نماز را ستون تمامی اعمال انسان دانست و گفت: اگر نماز انسان در درگاه خداوند مورد قبول واقع شود سایر اعمالش نیز پذیرفته می شود

در پایان مراسم با اهدای لوح سپاس و هدایایی از  مدیران اداره کل امور اقتصادی و دارایی، گمرک، بانک سپه و بانک کشاورزی تجلیل شد.

پیگیری تحقق منویات مقام معظم رهبری به منظور رونق بخشی به اقامه نماز، برگزاری جلسات منظم شورای اقامه نماز، تشویق کارکنان به نماز اول وقت، تنظیم وقت نماز به مدت ۲۰ دقیقه، حضور به موقع امام جماعت در موعد مقرر، پخش اذان در محیط اداری، برگزاری دوره های آموزشی مرتبط، مسابقات کتابخوانی نماز و نهج البلاغه، تجلیل و تقدیر از خادمان نماز، همکاری مستمر با ستاد اقامه نماز، برگزاری منظم مراسم زیارت عاشورا، برگزاری  مراسم اعیاد و مناسبت های مذهبی از جمله فعالیت های ستاد اقامه نماز اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد می باشد.

***

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد در جمع خبرنگاران گفت : به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس بیش از ۶۳ برنامه متنوع فرهنگی هنری ورزشی در شهرستان بهاباد اجرا می شود .

سرهنگ پاسدار سعید دهقان ده جمالی اظهار داشت: تنها راه پیروزی، مقاومت است و ما با همین شعار در آن دوران پیروز شدیم و امروز تئوریسین‌های نظامی در دنیا پی بردند که برای فتح ملت‌ها باید عقاید آنها را تسخیر کنند .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد بیان کرد: اقشار و دستگاه‌های اجرایی این برنامه‌ها را در دستور کار دارند و نخستین برنامه ما نیز با شعار اقتدار، ولایتمداری و همبستگی ملی و با برگزاری همایش تجلیل از ۵۰ رزمنده دوران دفاع مقدس آغاز می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه هفته دفاع مقدس تجلی مقاومت و انسجام ملی و یکی از درخشان‌ترین ادوار تاریخ ایران اسلامی است افزود : در آستانه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس باید ارزش‌ها و فرهنگ آن دوران بیش از گذشته در جامعه و بین نسل جوان تبیین شود.

***

مدیرحوزه‌های علمیه خواهران استان یزد گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون حوزویان زیر پوشش ۲۱۰ بار کل کلام‌الله مجید را برای سلامتی بیماران و کادر بهداشت و درمان ختم کردند و این اقدام داوطلبانه ادامه دارد.

حجت‌الاسلام محمد کارگر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره اهمیت مسایل معنوی در زندگی افزود: ختم ۱۴ هزار صلوات، ۲۳۰ مرتبه حدیث کساء و ۳۰ هزار بار دعای هفتم صحیفه سجادیه انجام گرفت.

وی ادامه داد: فعالیت طلاب و اساتید حوزه به صورت حضوری و از طریق مجازی با انجام برنامه‌های فرهنگی و معنوی برای برای سلامتی و توان کارکنان بیمارستان‌ها، بهبود و شفای بیماران و بازگشت سلامتی و آرامش به میهن همچنان ادامه دارد .

این مسوول خاطر نشان کرد: همکار ی ۳۸۱نفر از طلاب خواهر در عرصه‌های جهادی مبارزه با کرونا در تولید ماسک، جمع‌آوری بسته‌های معیشتی، اطلاع‌رسانی، کمک به بیماران، تغسیل اموات کرونایی و دیگر موارد جزو اقدمات موثری است که صورت گرفت .

کارگر خاطر نشان کرد: طلاب خواهر هم‌پای سایر اقشار بر حسب ضرورت برای کمک به مردم و نیازمندان و کاهش مشکلات به برنامه‌های معنوی و جهادی خود با همراهی و همکاری سایر تشکل‌ها و مسوولان ادامه می‌دهند و افتخار می‌کنند.   

تاکنون هزار و ۸۵۰ طلبه خواهر در سطوح مختلف علمی از مراکز زیرپوشش فارغ‌التحصیل شدند و ۴۰۰ استاد کار تدریس رادر حوزه‌ها  بر عهده دارند.

کلاس‌های حوزوی در رشته‌های مختلف به خصوص تفسیر ، فقه، اصول، مشاوره، کلام، تربیت اسلامی و مدرسی ادبیات به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شود.

۲۲ حوزه علمیه خواهران استان با سه هزار و ۲۰۰ طلبه روز چهارشنبه ۱۹ شهریورماه جاری بازگشایی شد.

***

سرپرست اداره کل تعاون و رفاه اجتماعی استان یزد گفت:متقاضیان تا پنجم مهرماه فرصت دارند با ورود به سایت inhb.ir به صورت مستقل یا پیشران جهت ثبت نام در مشاغل خانگی اقدام کنند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد عماد تشکری در مراسم راه اندازی دبیرخانه استانی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی گفت: طرح یاد شده در سه فاز  اجرا می‌شود که فاز نخست شامل مطالعه، بررسی و شناسایی و اولویت بندی مزیت های استانی، فاز دوم شامل آموزش متقاضیان و فاز سوم اتصال مشاغل ایجاد شده با بازار است. 
وی  اهداف طرح مورد اشاره را فرهنگ سازی و ترویج مشاغل خانگی در کشور خواند و افزود: استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی برای ایجاد اشتغال پایدار و مولد، خوداشتغالی متقاضیان، ورود به بازار کار، اتصال صاحبان کسب و کار خانگی به بازارهای هدف  از دیگر اهداف این طرح است.
تشکری در ادامه تصریح کرد: طرح مشاغل خانگی از سال ۱۳۸۹ در کشور آغاز شده است و در هر صورت برای دست یابی به توسعه و پیشرفت، بهترین راه آن دنبال کردن الگوهای موفق جهانی است.
وی اضافه کرد: کشور چین ۳۱ درصد محصولات خود را در مشاغل خانگی تولید می کند و شعار «هر خانه یک کارخانه و هرکارخانه یک خانه» را مطرح دارد.

تشکری ادامه داد: تایوان با همین شعار جهش اقتصادی خوبی را تجربه کرده است یکی از راه هایی که می توان به شعار سال تحقق بخشید استفاده از پتانسیل های خوبی است که در زمینه مشاغل خانگی داریم. 
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد  با اشاره به اینکه آموزش و فرهنگ سازی ۲ رسالت مهم جهاد دانشگاهی است گفت: وقتی به مدرن ترین اقتصاد جهان آمریکا نگاه بیندازیم، ۲۰ درصد شاغلان مرتبط با مشاغل خانگی هستند، سوئیس بزرگترین و معتبرترین تولید کننده ساعت در جهان، بسیاری از کارگاه های معتبر برند خود را در مشاغل خانگی سازماندهی می کند.
تشکری تصریح کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان مجموعه علمی اجرائی طرح، با راه اندازی دبیرخانه طرح ملی  این مرکز بعد از مطالعه اولیه در استان، به عنوان مجری نیز موفق عمل نماید و یاری گر متقاضیان مشاغل خانگی از آموزش تا مشاوره و اتصال به بازار باشد.
وی اضافه کرد:قرارداد انجام مطالعات، ساماندهی، بررسی، استعداد سنجی و توانمندسازی ۵۴هزار و ۴۰۰ نفر متقاضی مشاغل خانگی در کشور براساس  الگوی طرح توسعه مشاغل خانگی توسط جهاد دانشگاهی است و سهم استان یزد یکهزار و ۸۰۰  نفر پیش بینی شده که حدود ۴/۴ درصد است.
***

رییس ستاد دیه استان یزد گفت: هیات عزاداری کوی علیا شهرستان یزد ۴۰۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمدمالی به این تشکل اهدا کرد.

اسلام افشون روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسوولان این هیات هدف خود را کمک به آزادی زندانیان و خوشحالی خانواده آنها ذکر کردند.

وی ادامه داد: طرح هر هیات، آزادی یک زندان از سوی ستاد دیه با هدف آزادی زندانیان با مشارکت شهرداری، اداره کل زندان‌ها و خانه صلح و اندیشه پیگیری می‌شود.

از ابتدای محرم سال جاری تاکنون۴۰ مددجوی جرایم غیرعمدمالی با یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان کمک هیات‌های مذهبی  از زندان آزاد و به آغوش خانواده‌های خود بازگشته‌اند.

هم‌اکنون ۲۲۵ زندانی جرایم غیرعمدمالی در زندان‌های استان بسر می‌برند که برای آزادی آنها ۵۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نیاز است.

استان یزد چهار ندامتگاه برای نگهداری مددجویان زندانی دارد و حدود چهار هزار نفر دوره محکومت خود را می گذرانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =